mego@px.psg.sk
  Propozície turnajov, termíny zaujímavých šachových akcií, výsledky zasielajte na mego@seznam.cz
Archív starších správ po mesiacoch
Termínový kalendár
Linky na chess stránky
Archiv osobností
História otvorení
Šachová história
 
 

3/2019

16.3.2019   Brno Tretia sobota 9.kôl-2x15 minút lokobrno@email.cz  
23.3.2019   Trenčín Trenčianský šachový festival mládež bielikp@px.psg.sk  
23.3.2019   Trenčín Semifinále DL západ mládež bielikp@px.psg.sk    
23.3.2019   L.MikulᚠSemifinále DL východ mládež pekar@chess.sk  
23.3.2019   Bijacovce Liga mládeže Spiša mládež      
23.3.2019   Nitra Zobor Cup.6.turnaj mládež nrsa@nrsa.sk    
23.3.2019   Stavenice 22.O krále Stavenice 9.kôl-2x20 minút vojhanousekstav@seznam.cz    
24.3.2019   Bratislava Ružinov O pohár starostu mládež sachovaakademia@gmail.com  
26.3.2019   Humenné MSR ZŠ a SŠ mládež sachy@reinter.sk    
30.3.2019   Košice 18.Košická žiacká liga-6.turnaj mládež jurcisin.imrich@slposta.sk    
30.3.2019   Handlová Turnaj oslobodenie Handlovej 9.kôl-2x15 minút f.krajcovic@email.cz    
30.3.2019   Nové Zámky 7.Marcoví husári mládež habrda55@gmail.com    
30.3.2019   Bohuslavice 34.Bohuslavice Open 9.kôl-13m+2s/ kriebel@volny.cz

4/2019

5.4.2019   Bratislava ML v rapid šachu-8.kolo mládež nemsakd@gmail.com  
6.4.2019   Štefanov O pohár starostu 2 turnaje kalmak@gbely.net    
6.4.2019   Bratislava Jarný šachový festival CENADA mládež sachovaakademia@gmail.com  
6.4.2019   Šenov Open rapid Šenov 9.kôl-12m+3s/ senov@rapidtour.cz  
10.4.2019   Bratislava Turnaj začiatočníkov mládež brintel@trustpay.eu
12.4.-14.4.2019   SVK Extraliga SR 9., 10. a 11.kolo        
13.4.2019   P.Bystrica Turnaj GPX mládež bielikp@px.psg.sk  
13.4.2019   Nitra Zobor Cup.7.turnaj mládež nrsa@nrsa.sk  
13.4.2019   Písek 21.O pohár starostky 9.kôl-2x20 minút j.stredak@seznam.cz  
13.4.2019   Horní Lhota 5.Velikonoční turnaj 9.kôl-2x15 minút sachyhornilhota@gmail.com    
14.4.2019   Karlovy Vary 22.Memoriál V.Tietze 9.kôl-15m+5s/ daniel.novy@tietz.cz  
18.4.-21.4.2019   Bratislava Open Doprastav 9.kôl-90m+30s/ open.doprastav@gmail.com  
18.4.-22.4.2019   Frýdek-Místek 40.TŠN 2 turnaje a.stepanova@chessfm.cz  
18.4.-21.4.2019   Planá nad Lužnicí 5.O pohár Mistra Jana 4 turnaje sachklub.tabor@seznam.cz  
19.4.-21.4.2018   CZE Extraliga ČR 9., 10. a 11.kolo        
19.4.-22.4.2019   Praha 6.Velikonoční amatérsky turnaj        
19.4.-21.4.2019   Olomouc 21.Turnaj přátelství 2 turnaje biolci@volny.cz    
20.4.2019   Dražkovce Vežkonočný turnaj 9.kôl-2x15 minút vartiak.stanislav@gmail.com    
20.4.2019   Brno Tretia sobota 9.kôl-2x15 minút lokobrno@email.cz  
23.4-30.4.2019   L.MikulᚠMSR mládeže mládež juraj.ivan@stonline.sk
26.4.-1.5.2019   Dalovice 18.O pohár starosty obce 8.kôl-90m+30s/ vera.lorencova@seznam.cz    
26.4.2019   Bratislava ML v rapid šachu-9.kolo mládež nemsakd@gmail.com  
27.4.2019   Šternberk 3.Stříbrná šternberská věž 9.kôl-2x15 minút spekus@seznam.cz    
27.4.2019   Vsetín 1.Vasto tour-4.turnaj mládež sachy-mladez@seznam.cz    
27.4.2019   Pardubice 16.O pardubickou kotvu 9.kôl-12m+3s/  
27.4.2019   Mistrovice 29.Memoriál M.Kodytka 7.kôl-20m+5s/ khalbrstat@seznam.cz    

5/2019

1.5.2019   Bratislava 11.Open Air Šachmat Cup          
1.5.2019   Smižany 7.Májová pätnástka 9.kôl-2x15 minút paliol@centrum.sk    
1.5.-8.5.2019   Bratislava 40.Open Slovan 9.kôl-90m+30s/ munklubo@gmail.com  
3.5.-5.5.2019   Nitra 2.Nitrianský šachový festival          
3.5.-8.5.2019   Jánske Lázně 18.KPJ KHŠS open 2 turnaje jarda.smid292@gmail.com  
4.5.2019   L.MikulᚠTalent-6.turnaj mládež juraj.ivan@stonline.sk    
4.5.2019   Turček Memoriál M.Hrivnáka 9.kôl-2x15 minút obecturcek@gmail.com    
4.5.2019   Chynorany 4.Chess Open Chynorany 9.kôl-2x15 minút bebjak.tom@gmail    
4.5.2019   Nám욝 na Hané Memoriál L.Zbořila          
4.5.-7.5.2019   źubovnianske kúpeže Chess festival 2019 7.kôl-60m+30s/ prvasachova@gmail.com    
10.5.-12.5.2019   Košice Košický víkenďák          
10.5.-12.5.2019   Banská Bystrica Finále DL SR mládež        
10.5.-12.5.2019   Oravice Fide Open Oravice 7.kôl-60m+30s/ kopera@sepia.sk  
10.5.17.5.2019   Bratislava MBA kraja uzatvorený turnaj wlk1977@yahoo.com  
11.5.2019   Bratislava Memoriál Dr.Nemca 9.kôl-2x15 minút munklubo@gmail.com  
11.5.2019   Praha VC ŠK DP-207.turnaj blesk ruzena.pribylova@gmail.com  
11.5.2019   Nedakonice 11.Memoriál V.Hory mládež volcik@tradix.cz    
12.5.2019   Hošálková Memoriál J.Kováře   bednarik@chess.cz    
18.5.2019   Trakovice Turnaj GPX mládež lukas.gazovic@gmail.com  
18.5.2019   Lysá pod Makytou Turnaj GPX mládež        
18.5.2019   Topolčany MSR v bleskovkách blesk sasariabov@gmail.com    
18.5.2019   Bratislava-Dúbravka O pohár starostu mládež        
18.5.2019   Bratislava Turnaj rodinných dvojíc        
19.5.2019   Topolčany Memoriál J.Chudého 9.kôl-15m+2s/ sasariabov@gmail.com    
18.5.2019   Brno Tretia sobota 9.kôl-2x15 minút lokobrno@email.cz  
18.5.2018   Skalička 17.Memoriál J.Vozáka turnaj družstiev vozakjar@seznam.cz    
24.5.2019   Ružomberok MSR družstiev ml.žiakov mládež marek@sachrbk.sk  
25.5.2019   Praha PORG Open-73.turnaj mládež sach.porg@gmail.com  
25.5.2019   Ružomberok MSR mládeže v rapide mládež marek@sachrbk.sk  
25.5.-1.6.2019   Tatranské Matliare MSR seniorov 2 turnaje sturc@slovan-bratislava.com  
26.5.2019   Ružomberok MSR družstiev st.žiakov mládež marek@sachrbk.sk  

6/2019

2.6.2019   Považské Podhradie Turnaj 4-členných družstiev 9.kôl-2x15 minút        
8.6.2019   Bojnice MSR Smart Kids Challenge mládež dobrotka.martin.pd@gmail.com    
9.6.2019   Praha 3.Memoriál V.Měnčikové   ruzena.pribylova@gmail.com    
15.6.2019   Brno Tretia sobota 9.kôl-2x15 minút lokobrno@email.cz  
15.6.2019   Rajnochovice Memoriál Stanislava Staňka blesk JuraUhlir@seznam.cz  
15.6.2019   Topolčany MSR v rapide jednotlivcov 9.kôl-15m+2s/ sasariabov@gmail.com    
16.6.2019   Topolčany MSR v rapide družstiev          
22.6.2019   Rajecké Teplice O pohár primátorky 9.kôl-10m+5s/ fera@hitech.cz  
22.-23.6.2019   Ružomberok ME mládeže Smartkids mládež marek@sachrbk.sk  
22.6.-29.6.2019   Prostějov 14.Wisconsin cup 9.kôl-90m/40+30m+30s/ Krel.Virgler@seznam.cz    
22.6.29.6.2019   Praha 15.Zlatá Praha        
24.6.-27.6.2019   L.MikulᚠŠachový festival Liptov          
28.6.-30.6.2019   Čadca Kusucký pohár 7.kôl-60m+30s/ daniel.postek@gmail.com    
29.6.-7.7.2019   Ružomberok MSR jednotlivcov 3 turnaje marek@sachrbk.sk  
29.6.-7.7.2019   Vsetín 44.Přebor města Vsetín 2 turnaje radek@zadrapa.cz  
29.6.-7.7.2019   České Budějovice Šachový festival České Budějovice 3 turnaje sachovaskola@qcc.cz  

7/2019

4.7.-7.7.2019   Žďár n.S. Open Vysočina 7.kôl-90m+30s/ oburkav@gmail.com  
5.7.-14.7.2019   Kžačno 18.Šachový tábor Koník mládež rohacek.miroslav@gmail.com  
6.ý.2019   Bouzov Rapid na Bouzově          
13.7.-16.7.2019   Topolčany MSR amatérov 8.kôl-60m+30s/ sasariabov@gmail.com    
15.7.-21.7.2019   Bezměrov 7.Šachový festival mládeže mládež oplustil.vladimir@gmail.com  
20.7.-27.7.2019   Praha MŠD - 1.turnus 3 druhy turnajov jindra.kollerova@mybox.cz  
27.7.-3.8.2019   Praha MŠD - 2.turnus 3 druhy turnajov jindra.kollerova@mybox.cz  

8/2019

1.8.-4.8.2019   Prešov 12.Open Prešov 7.kôl-90m+30s/ jaro.banoci@gmail.com    
1.8.-18.8.2019   Bratislava ME mládeže 8-18rokov mládež        
3.8.-10.8.2019   Rakovník 31.Jiráskův memoriál 90m/40+30m+30s/ pofo@seznam.cz  
10.8.-17.8.2019   Olomouc 22.Olomoucké šachové léto festival      
17.8.-25.8.2019   Jeseník 29.Jeseník Open 2 turnaje pa.kor@seznam.cz  
28.8.-1.9.2019   Bratislava-Dúbravka 8.O pohár SNP          

9/2019

7.9.2019   Bratislava 6.Dansk Cup          
15.9.2019   Brno-Bystrc 25.Pohár bystrcké radnice 9.kôl-2x15 minút petria@seznam.cz  
20.-22.9.2019   Banská Bystrica Open Banská Bystrica          
28.9.2019   Bratislava-Dúbravka Dúbravský hodový turnaj 9.kôl-2x15 minút jan.vavrak@gmail.com    
28.9.-5.10.2019   Tatranská Lomnica Open Tatry        

10/2019

11.10.-15.10.2019     Šachový vlak        
                 

11/2019

                 
                 

12/2019

                 
                 

webautor Peter Mego mego@seznam.cz