mego@px.psg.sk
  Propozície turnajov, termíny zaujímavých šachových akcií, výsledky zasielajte na mego@seznam.cz
Archív starších správ po mesiacoch
Termínový kalendár
Linky na chess stránky
Archiv osobností
História otvorení
Šachová história
 
 

4/2018

21.4.-28.4.2018   Tatralandia MSR detí a mládeže mládež juraj.ivan@stonline.sk
26.4.-1.5.2018   Karlovy Vary 17.Open Karlovy Vary 8.kôl-90m+30s/ť lorenc.t@seznam.cz  
27.4.-2.5.2018   Bratislava Open Slovan (M BA kraja) 9.kôl-90m+30s/ť munklubo@gmail.com
28.4.2018   Veľký Cetín 4.Open Cetín 9.kôl-2x15 minút opencetin@gmail.com
28.4.2018   Nymburk O pohár starosty        
28.4.2018   Pardubice 15.O Pardubickou kotvu 9.kôl-12m+3s/ť    
28.4.2018   Detva GPX Detva mládež hroncova.sisa@gmail.com    
28.4.2018   Brno Přebor Brna družstev blesk jezdcijundrov@seznam.cz  
28.4.2018   Gemerská Poloma 3.Turnaj GPX mládež oz.sach.gp@gmail.com    
28.4.2018   Spišská Nová Ves Liga mládeže Spiša-7.turnaj mládež bakojozefsnv@gmail.com    
28.4.-6.5.2018   Ostrava Ostravský koník 2018 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť info@ostravskykonik.cz  
29.4.2018   Bratislava O pohár starostu Ružinova mládež sachovaakademia@gmail.com  
29.4.2018   Boskovice 20.Černohorský soudek družstvá boskosachy@seznam.cz  

5/2018

1.5.2018   Šaštín-Stráže 11.Memoriál Š.Gurschinga 9.kôl-2x15 minút marek2002@gmail.com    
1.5.2018   Smižany Májová pätnástka 9.kôl-2x15 minút jrecky@chello.sk    
1.5.2018   Týn nad Vltavou 35.Májový turnaj 7.kôl Ladak1@seznam.cz  
3.5.-8.5.2018   Jánske Lázně 17.KPJ KHŠS 2 turnaje jarda.smid@atlas.cz  
4.5.-6.5.2018   Trnava Finále dorasteneckej ligy mládež        
4.5.-8.5.2018   Nové Zámky 7.Open Nové Zámky 8.kôl-90m+30s/ť habrda55@gmail.com    
4.5.-8.5.2018   Košice Košický víkenďák 9.kôl-90m+30s/ť vojjto@gmail.com    
5.5.2018   L.Mikuláš Talent-7.turnaj mládež pekar@chess.sk    
5.5.2018   Bratislava Memoriál Tadeuša Nemca 9.kôl-2x15 minút munklubo@gmail.com
5.5.2018   Rimavská Sobota Open Rimavská Sobota 9.kôl-2x15 minút psk.rs@pobox.sk    
5.5.2018   České Budějovice 2.O pohár předsedy SK Royal 7.kôl-2x20 minút frantisek.benisek@email.cz    
5.5.2018   Brno Přebor Brna jendotlivců blesk jezdcijundrov@seznam.cz  
5.5.-8.5.2018   Ľubovnianské kúpele Chess festival 2018 7.kôl-60m+30s/ť prvasachova@gmail.com  
8.5.2018   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
8.5.5018   Hlinsko 19.O pohár města blesk slavomil.dvorak@seznam.cz    
8.5.2018   Skalica Šachový festival detí a mládeže mládež harastova09@gmail.com    
8.5.2018   Prievidza Májový turnaj mládež dobrotka@sachprievidza.sk  
8.5.2018   Hanušovce nad Topľou 6.Turnaj Rytiera Johanesa mládež eduard.panko@gmail.com    
9.5.2018   Bratislava Turnaj začiatočníkov mládež brintel@trustpay.eu
11.5.2018   Topolčany MSR dr.mladší žiaci mládež riabov@chess.sk    
12.5.2018   Topolčany MSR jednotlivci mládež riabov@chess.sk    
12.5.2018   Praha 203.VC SK DP Praha blesk ruzena.pribylova@gmail.com
12.5.2018   Nedakonice 10.Memoriál V.Hory mládež volcik@tradix.cz    
12.5.2018   Ořechov 5.Pavelka Elektro Cup 11.kôl-2x10 minút kubbat@seznam.cz    
12.5.2018   Pezinok 12.Memoriál R.Rétiho 9.kôl-2x15 minút reti.pezinok@gmail.com
12.5.2018   Teplice 28.Memoriál A.Drvoty 9.kôl-15m+5s/ť radek.bayer@seznam.cz
12.5.2018   Náměšť na Hané Memoriál L.Zbořila          
13.5.2018   Hošťálková Memoriál J.Kováře 9.kôl-13m+2s/ť sachy.hostalkova@seznam.cz    
13.5.2018   Topolčany MSR dr.starší žiaci mládež riabov@chess.sk    
13.5.2018   Kostelec nad Orlicí 25.Májový turnaj blesk blazek.t@seznam.cz    
19.5.2018   Turček 24.Memoriál M.Hrivnáka 9.kôl-2x15 minút jt-interier@azet.sk    
19.5.2018   Brno Tretia sobota 9.kôl-2x15 minút lokobrno@email.cz  
19.5.2018   Bratislava Pohár starostu Dúbravky mládež turnaj@dubravan.eu  
19.5.2018   Humenné Reinter Grand Prix-6.turnaj mládež sachy@reinter.sk    
19.5.2018   Skalička Memoriál Ing.J.Vozáka družstvá vozakjar@seznam.cz    
19.5.2018   Sázava 1.Open Star DC blesk slavarerabek@seznam.cz    
19.5.2018   Osuské O pohár starostu mládež        
19.5.2018   Chynorany 3.Chess Open Chynorany 9.kôl-2x15 minút bebjak.tom@gmail.com    
19.5.2018   Hrnčiarské Zalužany Open Hrnčiarské Zalužany          
20.5.2018   Nová Dubnica 3.Memoriál O.Kycla 9.kôl-2x15 minút danogm@gmail.com  
20.5.2018   Valašské Meziříčí 7.Memoriál J.Zajíce 9.kôl-12m+4s/ť joska43@seznam.cz    
20.5.-27.5.2018   Bohumín 1.Open Bohumín 2018 2 turnaje open@sachyorlova.cz
25.5.-27.5.2018   Ružomberok Chessfest 2018        
25.5.-27.5.2018   Praha Amatérsky open 5.kôl-60m+30s/ť migast@centrum.cz  
26.5.2018   Dolní Němčí 14.Memoriál K.Bartoše 9.kôl-2x15 minút svetinsky@garden.cz  
26.5.-2.6.2018   Tatranské Matliare MSR seniorov 2018 2 turnaje sturc@slovan-bratislava.com
27.5.2018   Považské Podhradie 19.Turnaj 4-členných družstiev 9.kôl-2x15 minút mego@seznam.cz
31.5.-3.6.2018   Remata MSR TPaV 7.kôl-45m+10s/ť nika.konkolova@gmail.com    

6/2018

2.6.2018   Bardejov Semifinále GPX východ mládež        
2.6.2018   Skalica Semifinále GPX západ mládež        
2.6.-3.6.2018   Chrudim 56.Šachové Zaječice mládež sachy.zajecice@seznam.cz    
8.6.-10.6.2018   Čadca Kysucký pohár 7.kôl-60m+30s/ť daniel.postek@gmail.com    
9.6.2018   Moldava n/B. Open Trionomial 7.kôl-10m+5s/ť balazsattila@szepsicserkesz.sk    
9.6.2018   Praha 3.Memoriál B.Modra 7.kôl-15m+2s/ť petrzvara@hotmail.com  
9.6.2018   Modra 23.Memoriál Dr.J.Federiča 9.kôl-10m+10s/ť skmodra@gmail.com
9.6.2018   Česká Ves Českoveský turnaj mládež eda.till@seznam.cz    
9.6.2018   Broumov 10.bleskový turnaj 2 turnaje slovansachybroumov@gmail.com    
9.6.2018   Pelhřimov 5.O pelhřimovského pěšce mládež hruskon1@gmail.com    
9.6.2018   Humenné Finále GPX mládež        
12.6.2018   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
16.6.2018   Brno Tretia sobota 9.kôl-2x15 minút lokobrno@email.cz  
16.6.2018   Turnov 7.Rohozecký soudek          
16.6.2018   Rajnochovice KP Zlin open blesk jarauhlir@seznam.cz    
21.6.-29.6.2018   České Budějovice Šachový festival České Budějovice 3 turnaje sachovaskola@qcc.cz  
21.6.-30.6.2018   Praha 18.MS IPCA 9.kôl-90m+30s/ť evachess@seznam.cz  
22.6.-27.6.2018   L.Mikuláš V4 camp Liptov 2018 3 turnaje      
23.6.2018   Praha 204.VC SK DP Praha blesk ruzena.pribylova@gmail.com
23.6.-30.6.2018   Dunajská Streda O pohár primátora GM turnaj pegyds@azet.sk    
24.6.-1.7.2018   Prostějov 13.Wisconsin Cup 9.kôl karel.virgler@seznam.cz  
30.6.-3.7.2018   Topolčany MSR amatérov do elo 2199 riabov@chess.sk    
30.6.-8.7.2018   Klatovy 24.O pohár města Klatov 2 turnaje sachklub.klatovy@seznam.cz  

7/2018

4.7.-11.7.2018   Vsetín 43.Přebor města Vsetína 2turnaje radek@zadrapa.cz  
7.7.2018   Bouzov 11.Turnaj na Bouzove 9.kôl-2x20 minút hynzin@seznam.cz    
7.7.-15.7.2018   Banská Štiavnica MSR jednotlivcov 2 turnaje maros@livechess.sk  
12.7.-19.7.2018   Pardubice 29.Czech Open festival j.mazuch@avekont.cz  
14.7.-21.7.2018   Praha MSD - 1.turnus   jindra.kollerova@mybox.cz  
21.7.-28.7.2018   Praha MSD - 2.turnus   jindra.kollerova@mybox.cz  
23.7.-29.7.2018   Bezměrov Medzinárodný šachový festival festival oplustil.vladimir@gmail.com  
27.7.-5.8.18   Kľačno 17.LŠT Koník mládež rohacek.miroslav@gmail.com  
28.7.-4.8.2018   Praha MSD - 3.turnus   jindra.kollerova@mybox.cz  
29.7.-5.8.2018   Tábor 14.VC Tábora 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť zdenek.havluj@quick.cz  

8/2018

2.8.-5.8.2018   Prešov Prešov Open 7.kôl-90m+30s/ť jaro.banoci@gmail.com    
3.8.-10.8.2018   Praha 5.Open Letní Praha Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
4.8.2018   Kremnické Bane Memoriál K.Kvietka          
4.8.-11.8.2018   Rakovník 30.Jiraskův memoriál 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť pavel.lion@seznam.cz  
10.8.-12.8.2018   Detva Fide Open Chess Detva          
11.8.-18.8.2018   Olomouc Olomoucké šachové léto          
18.8.-26.8.2018   Jeseník 28.Jeseník Open 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť pav.kor@seznam.cz  
18.8.-26.8.2018   Staré Město 16.Fide Open Staré Město 2 turnaje bazantp@gmail.com  
25.8.-1.9.2018   Říčany 16.Pohár města Říčany 2 turnaje openricany@sachovnice.eu  
25.8.-29.8.2018   Bojnice Open Bojnice          
26.8.-2.8.2018   Brno 43.Veltržní pohár 2 turnaje lokobrno@email.cz  
29.8.-2.9.2018   Bratislava Open Fide Dúbravan          

9/2018

8.9.2018   Bratislava 5.Dansk Cup          
8.9.-15.9.2018   Valašská Bystřice Valašská Bystřice Open          
9.9.2018   Bytča 6.O putovný pohár TZOB          
16.9.2018   Boršice Burčákový turnaj blesk družstvá volcik@tradix.cz  
22.9.2018   Nitra O pohár primátora Nitry          
22.9.-29.9.2018   Třebíč 12.Open Vysočina Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
30.9.-7.10.2018   Hradec Králové 9.Open Hradec Králové Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
30.9.-7.10.2018   Tatranská Lomnica Open Tatry 9.kôl igor.privara@gmail.com

10/2018

                 
                 

11/2018

10.11.-17.11.2018   Brno 8.Open Brno Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
18.11.-24.11.2018   Plzeň 10.Open Plzeň Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  

12/2018-1/2019

26.12.-1.1.2019   Litomyšl 1.Open Litomyšl Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
4.1.-6.1.2019   Rajecké Teplice 4.Skalka Open 7.kôl-45m+15s/ť fera@hitech.cz  
11.1.-18.1.2019   Praha 18.Open Praha Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
19.1.-26.1.2019   Mariánske Lázně 18.Open Mariánske Lázně Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  
23.2.-2.3.2019   Liberec 19.Open Liberec Czech tour 2018/19 j.mazuch@avekont.cz  

webautor Peter Mego mego@seznam.cz