Propozície turnajov, termíny zaujímavých šachových akcií, výsledky zasielajte na
mego@seznam.cz
4/2024
2.4.-25.4.2024
Toronto (CAN)
Turnaj kandidátov
19.4.2024
Bratislava
Turnaj pre najmenších
2017 a mladšie
huncar.martin@gmail.com
20.4.2024
Považská Bystrica
Jarný mládežnícky turnaj
mládež
bielikp@px.psg.sk
20.4.2024
Bratislava
Bratislavské mestské dni
podujatie
sachovaakademia@gmail.com
20.4.2024
Osuské
O pohár starostu
20.4.2024
Bratislava-Rača
GPX o Pohár Patrika Paťa
mládež
prihlasovací formulár
20.4.2024
Tomášovce
TLM - 7.turnaj
mládež
64garry64@gmail.com
20.4.2024
Smižany
9.Májová pätnástka
9.kôl-12m+3s/ť
norbertsnv@gmail.com
20.4.2024
Kozmice
Bohuslavice open 2024
9.kôl-13m+2s/ť
turnaj@bohuslaviceopen.cz
20.4.2024
Mistrovice
Přebor družstev PDŠS
družstvá
20.4.2024
Nymburk
10.O pohár starosty
9.kôl-15m+3s/ť
sachynymburk@seznam.cz
20.4.2024
Šárovcová Lhota
21.O lhoteckého krále
9.kôl-2x15 minút
bohuslav.krouzek@centrum.cz
20.4.-1.5.2024
Rhodos (GRE)
ME žien
21.4.2024
Hošťálková
15.Memoriál Jana Kováře
9.kôl-13m+2s/ť
sachy.hostalkova@seznam.cz
21.4.2024
Ořechov
Ořechovské boje 2024
11.kôl-2x10 minút
kubbat@seznam.cz
22.4.-28.4.2024
Bratislava
43.Open Slovan
7.kôl-90m+30s/ť
munklubo@gmail.com
24.4.2024
Brno
Tretia sobota
9.kôl-12m+5s/ť
mhurta@volny.cz
26.4.-28.4.2024
Liptovské Sliače
Fide Open
8.kôl-60m+30s/ť
mr.dvorskysro@gmail.com
27.4.2024
Brno
21.Memoriál L.Gillara
mládež
neklanv@seznam.cz
27.4.2024
Praha
91.Porg open
mládež
sach.porg@gmail.com
27.4.2024
Brezová p.Bradlom
O pohár Bradla
mládež
tomas.pericka@gmail.com
27.4.2024
Písek
26.O pohár starosty
9.kôl-15m+5s/ť
tejnorpa@atlas.cz
27.4.2024
Karolinka
Jarní pohár 1.Vasto
mládež
sachy-mladez@seznam.cz
27.4.-5.5.2024
České Budějovice
Fide Open QCC
9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť
sachovaskola@qcc.cz
27.4.-5.5.2024
Ostrava
MČR mužov
uzatvorený
marek@ostravskykonik.cz
27.4.-5.5.2024
Ostrava
Ostravský koník
festival
marek@ostravskykonik.cz
28.4.-5.5.2024
Ostrava
MČR žien
uzatvorený
marek@ostravskykonik.cz
28.4.2024
Topolčianky
Jarný šachový turnaj
9.kôl-2x15 minút
sach.topolcianky@gmail.com
28.4.2024
Hlubočky
Šachový gambit
9-kôl-2x15 minút
filda.horvath@seznam.cz
5/2024
1.5.2024
Topolčany
VC Topolčian v blesku-4.turnaj
blesk
jozefb8@gmail.com
1.5.2024
Český Tešín
16.O pohár města
blitz
vaclav.mitura@seznam.cz
3.5.-5.5.2024
Košice
Košický víkenďák 2024
7.kôl-60m+30s/ť
tomas.dubecky@gmail.com
3.5.-5.5.2024
SR
Extraliga 9., 10 a 11.kolo
3.5.-5.5.2024
Žilina
MSR dvojice zrakovo postihnutý
5.kôl-90m+30s/ť
orwal84@gmail.com
4.5.2024
Nové Zámky
O pohár primátora
4.5.2024
Žilina
Žilinský šachový festival
2 turnaje
sach.mladost.zilina@gmail.com
4.5.-5.2024
Chlumec u Ústí n/L.
Šachový festival Chlumec
4 turnaje
festival@sachyusti.cz
4.5.2024
Náměšť na Hané
26.Memoriál L.Zbořila
blesk
Jirikovka@post.cz
4.5.2024
Hlinsko
O pohár města
6.5.-16.5.2024
Brežice (SLO)
ME družstiev seniorov
7.5.-12.5.2024
Dalovice
21.O pohár starosty obce
8.kôl-90m+30s/ť
vera.lorencova@volny.cz
7.5.-12.5.2024
Hluk
MČR amatérov open
9.kôl-60m+30s/ť
Formulár
8.5.2024
Pezinok
Memoriál Richarda Rétiho
8.5.2024
Hluk
MČR amatérov rapid
9.kôl-10m+5s/ť
Formulár
10.5.-12.5.2024
Senec
MSR mládeže v rapid šachu
3 turnaje
podujatia.skmodra@gmail.com
11.5.2024
Hluk
MČR amatérov blesk
13.kôl-3m+2s/ť
Formulár
11.5.2024
Humenné
Reinter Grand Prix-7.turnaj
mládež
formulár
11.5.2024
Třinec
Memoriál Soni Pertlové
11.5.2024
Znojmo
O pohár ředitele GPOA
mládež
Radys73@gmail.com
11.5.2024
České Budějovice
O pohár předsedy SK Royal
frantisek.benisek@email.cz
11.5.2024
Teplice
34.Memoriál A.Drvoty
9.kôl-15m+5s/ť
radek.bayer@seznam.cz
12.5.2024
Pezinok
15.Memoriál R.Rétiho
14.5.2024
Brno
Druhé úterý
mládež
mhurta@volny.cz
16.5.2024
Brno
O krále a královnu BBéčka 5/5
mládež
bednarik@chess.cz
18.5.2024
Bratislava
Memoriál MUDr. T.Nemca
18.5.2024
Pov.Podhradie
O cenu RŠA Považie
do 25 rokov
bielikp@px.psg.sk
18.5.2024
Dubnica nad Váhom
Dubnický turnaj
mládež
gpxdubnica@gmail.com
18.5.2024
Gbely
Rapid Gbely
7.kôl-10m+5s/ť
gbely@slovakiachessopen.sk
18.5.2024
Bánovce n/B.
O pohár primátora
9.kôl-12m+3s/ť
aktivnenatury@gmail.com
18.5.2024
Skalička
20.Memoriál J.Vozáka
družstvá
vozak@viol.cz
18.5.2024
Brno
Tretia sobota
9.kôl-12m+5s/ť
mhurta@volny.cz
18.5.2024
Praha
92.Porg open
mládež
sach.porg@gmail.com
18.5.2024
Říčany
8.Memoriál F.Říhy
9.kôl-10m+5s/ť
starekchess@seznam.cz
19.5.2024
Bratislava
4.Dámsky šachový turnaj
ženy a dievčatá
damsky-turnaj@dubravan.eu
19.5.2024
Boskovice
Boskovický soudek
družstvá
prihlasovací formulár
20.5.2024
Brno
Šachový turnaj
do elo 1300
bednarik@chess.cz
24.5.-26.5.2024
Zemplínska Šírava
33.Zemplínska veža
7.kôl-60m+30s/ť
gerberyr@yahoo.com
25.5.2024
Lysá pod Makytou
Turnaj GPX
mládež
25.5.2024
Bratislava-Rača
Run and chess
huncar.martin@gmail.com
25.5.2024
Prostějov
Memoriál V.Zvoníčka
25.5.2024
Praha
38.Smíchovský soudek
družstvá blesk
drahotsky@email.cz
25.5.2024
Litomyšl
1.turnaj na šachovém hřišti
15.kôl-2x10 minút
v.pesina@seznam.cz
25.5.-26.5.2024
Chrudim
MČR družstev st.žáků
mládež
25.5.-2.6.2024
Tatranské Matliare
MSR Seniorov
3 turnaje
info@tatrafest.sk
30.5.-8.6.2024
Limerick (IRL)
ME škôl
mládež
6/2024
1.6.2024
Modra
28.Memoriál Dr.J.Federiča
9.kôl-10m+5s/ť
podujatia@slovakiachessopen.sk
1.6.2024
Brno
3.Turnaj smíšených dvojíc
smíšené dvojice
neklanv@seznam.cz
1.6.2024
Prostějov
8.Chess Prostějov open
9.kôl-2x13 minút
p.bracha@seznam.cz
1.6.-14.6.2024
Delhi (IND)
MS juniorov
2.6.2024
Modra
3.Javes Cup
družstvá
javescup@slovakiachessopen.sk
7.6.-9.6.2024
Humenné
Open Reinter 2024
7.kôl-60m+30s/ť
Prihlasovací formulár
8.6.2024
Chynorany
7.Chess open Chynorany
9-kôl-2x15 minút
bebjak.tom@gmail.com
8.6.2024
Osuské
O pohár starostu obce
9.kôl-10m+5s/ť
osuske@slovakiachessopen.sk
8.6.2024
Mosty u Jablunkova
Rapid
8.6.2024
Vlčnov
1.Turnaj v bleskovom šachu
blesk
sachy.vlcnov@seznam.cz
8.6.2024
Velké Losiny
5.Zlosin open
9.kôl-12m+3s/ť
vaculikkubas@gmail.com
8.6.2024
Chotěboř
MČR žen v rapid šachu
8.6.-9.6.2024
Karlovy Vary
2.O krále KV arény
2 turnaje
tomasornet@seznam.cz
11.6.2024
Brno
Druhé úterý
mládež
mhurta@volny.cz
14.6.-16.6.2024
Harachov
MČR družstev ml.žáků
mládež
15.6.2024
Brno
Tretia sobota
9.kôl-12m+5s/ť
mhurta@volny.cz
15.6.2024
Kersko
8.Kersko 2024
david@sachy-kersko.cz
15.6.-18.6.2024
Liptovský Ján
LJ Slovakia Chess Open
8.kôl-60m+30s/ť
lj@slovakiachessopen.sk
15.6.-23.6.2024
Teplice
17.Open Teplice
9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť
tepliceopen@seznam.cz
20.6.-28.6.2024
Rhodes (GRE)
ME juniorských družstiev
22.6.-30.6.2024
Znojmo
Znojemská rotunda
4 turnaje
znojemska.rotunda.open@gmail.com
22.6.-3.7.2024
Batumi (GEO)
World Cup U8, U10, U12
22.6.-29.6.2024
Prostějov
O pohár primátora města
9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť
alda1900@seznam.cz
29.6.-30.6.2024
Terchová
8.Terchová closed
29.6.-4.7.2024
Vsetín
48.Přebor Vsetína
7.kôl-90m+30s/ť
pavelmlady@seznam.cz
29.6.-7.7.2024
České Budějovice
Šachový festival
4 turnaje
sachovaskola@qcc.cz
29.6.-6.7.2024
Říčany
22.Pohár města Říčany
3 turnaje
open@sachyricany.cz
29.6.-7.7.2024
Bohumín
7.Open Bohumín
6 turnajov
kopta.jiri@centrum.cz
29.6.-7.7.2024
Klatovy
30.O pohár města Klatov
3 turnaje
sachklub.klatovy@seznam.cz
30.6.2024
Rajecké Teplice
17.O pohár primátora
9.kôl-10m+5s/ť
fera@feravrana.cz
30.6.-13.7.2024
Jerusalem (ISR)
ME jednotlivcov
7/2024
1.7.-12.7.2024
Krakow (POL)
MS seniorov
4.7.-7.7.2024
Pohorelá
22.FIDE Open Pohorelá
7.kôl-2x120 minút
adamik@pobox.sk
4.7.-6.7.2024
Varnsdorf
Mandava open
mládež do 16 rokov
halbavdf@centrum.cz
9.7.-17.7.2024
Piešťany
Slovakia Chess Open Piešťany
2 turnaje
piestany@slovakiachessopen.sk
11.7.-28.7.2024
Pardubice
35.Czech Open
festival
ave-kontakt@outlook.cz
11.7.-18.7.2024
Thessaloniki (GRE)
ME družstiev juniorov
20.7.-29.7.2024
Kľačno
23.šachový tábor Koník
mládež
rohacek.miroslav@gmail.com
20.7.-27.7.2024
Praha
32.MŠD-1.turnus
turnaje
jindra.kollerova@mybox.cz
27.7.-3.8.2024
Praha
32.MŠD-2.turnus
turnaje
jindra.kollerova@mybox.cz
27.7.2024
Lázně Slatinice
2.Slatinické šachobraní
9-kôl-2x15 minút
p.bracha@seznam.cz
29.7.-2.8.2024
Bratislava
Bratislavské šachové leto
6 turnajov
huncar.martin@gmail.com
8/2024
2.8.-9.8.2024
Praha
Open Letní Praha
3.8.-10.8.2024
Skalica
Skalický šachový festival
3.8.-10.8.2024
Rakovník
36.Jiraskův memoriál
9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť
pofo@cmail.cz
4.8.-10.8.2024
Staré Město
Slovácky šachový festival
2 turnaje
9.8.-17.8.2024
Olomouc
MČR seniorů
10.8.-17.8.2024
Olomouc
Olomoucké šachové léto
festival
13.8.-21.8.2024
Záhreb (CRO)
ME amatérov
15.8.-18.8.2024
Kremnica
O Kremnický zlatý dukát
7.kôl-60m+30s/ť
podujatia.skmodra@gmail.com
15.8.-18.8.2024
Bardejov
Turnaj SNP
15.8.-20.8.2024
Praha (CZE)
ME mládeže rapid a blitz
16.8.-24.8.2024
Staré Město
21.FIDE Open Staré Město 2024
10.kôl-2h/40ť+1h
fera@hitech.cz
16.8.-25.8.2024
Jeseník
34.Jeseník open
19.8.-23.8.2024
Bratislava
52.Memoriál Ondreja Rintela
mládež
borintel11@gmail
21.8.-1.9.2024
Praha (CZE)
ME mládeže
24.8.-29.8.2024
Bratislava
11.FIDE Open Dúbravan
24.8.-1.9.2024
Mali Losinj (CRO)
ME amatérov
30.8.-1.9.2024
Priedhorie
27.Open Považské Podhradie
9/2024
1.9.2024
Hostomice
24.Posvícenský turnaj
blesk
5.9.2024
Bratislava
Zápas starí proti mladým
6.9.-9.9.2024
Lesnica
Pohár Gorala
7.9.2024
Dojč
Dojčland Cup 2024
7.kôl-10m+5s/ť
dojclandcup@slovakiachessopen.sk
7.9-15.9.2024
Plzeň
Šachový festival
10.9.-23.9.2024
Budapešť (HUN)
Šachová olympiáda
14.9.-22.9.2024
Bratislava
exe:Slovakia Open 2024
9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť
exe@slovakiachessopen.sk
26.9.-29.9.2024
Modra
MSR dorastenecké družstvá
mládež
10/2024
5.10.-13.10.2024
Vysoké Tatry
Tatranský pohár
18.10.-29.10.2024
Lignano (ITA)
ME seniorov
19.10.-27.10.2024
Vrnjacka Banja (SRB)
Európsky pohár klubov
22.10.-2.11.2024
Florianopolis (BRA)
MS juniorov
26.10.-28.10.2024
Šumperk
šumPERSKÝ ŠACHový turnaj
11/2024
2.11.-9.11.2024
Hradec Králové
Open Hradec Králové
9.11.-16.11.2024
Brno
Open Brno
12/2024
6.12.-22.12.2024
Skopje (MKD)
ME rapid a blitz
26.12.2024
Pohorelá
Štefanský rapid
9.kôl-2x15 minút
adamik@pobox.sk
26.12.-30.12.2024
MS rapid a blitz
webautor Peter Mego
mego@seznam.cz