mego@px.psg.sk
  Propozície turnajov, termíny zaujímavých šachových akcií, výsledky zasielajte na mego@seznam.cz
Archív starších správ po mesiacoch
Termínový kalendár
Linky na chess stránky
Archiv osobností
História otvorení
Šachová história
 
 

2/2020

11.2.-22.2.2020   Praha Prague International Chess Festival 7 turnajov td@praguechessfestival.com    
17.2.-21.2.2020   Klačno Jarný šachový festival 2 turnaje rasto.diviak@gmail.com  
20.2.-27.2.2020   České Budějovice Open QCC 9.kôl-90m/40t+30m+30s/ť sachovaskola@qcc.cz  
22.2.2020   L.Mikuláš Talent - 5.turnaj mládež pekar@chess.sk    
22.2.2020   Vsetín Vasto tour-3.turnaj mládež sachy-mladez@seznam.cz    
22.2.-29.2.2020   Liberec 20.Open Liberec 3 turnaje j.mazuch@avekont.cz  
29.2.2020   BA-Ružinov 3.O pohár starostu mládež sachovaakademia@gmail.com  
29.2.2020   Dobrovice 15.Dobrovický rapid 9.kôl-15m+3s/ť roman.solys@seznam.cz  
29.2.2020   Praha 78.turnaj PORG Open mládež sach.porg@gmail.com
29.2.2020   Cheb 7.Memoriál Ing.J.Tišera 7.kôl-2x20 minút vláda.stech@post.cz  
29.2.-1.3.2020   Extraliga SR 7. a 8.kolo        

3/2020

2.3.-3.3.2020   Košice Levie srdce mládež cvc@cvckosice.sk    
7.3.2020   Hlohovec 10.Memoriál F.Bišču 2 turnaje bystrik.tupy@gmail.com
7.3.2020   Petřvald 6.Open Petřvald 2020 9.kôl-2x15minút petrvald@rapidtour.cz  
7.3.2020   Dalešice FIDE rapid turnaj 10.kôl-12m+3s/ť Sviza81@seznam.cz  
7.3.-8.3.2020   Nitra 4.O pohár NRŠA do 2199 elo nrsa@nrsa.sk    
11.3.2020   Bratislava Turnaj začiatočníkov mládež brintel@trustpay.eu
14.3.2020   Košice Žiacka liga v šachu-6.turnaj mládež jurcisin.imrich@slposta.sk    
14.3.2020   Písek 22.O pohár starostky 9.kôl-2x20 minút j.stredak@seznam.cz  
21.3.2020   Dubnica n.V. 9.O pohár primátora 2 turnaje gpxdubnica@gmail.com  
21.3.2020   L.Mikuláš Talent - 6.turnaj mládež pekar@chess.sk    
21.3.2020   Handlová Šachový turnaj Oslobodenie Handlová 9.kôl-2x15minút f.krajcovic@email.cz    
21.3.2020   Štefanov O pohár starostu 2 turnaje kalmak@gbely.net    
21.3.2020   Detva GPX turnaj mládež fialapeter28@gmail.com  
21.3.2020   Havířov 14.Memoriál G.Eichlera 9.kôl-13m+2s/ť havirov@rapidtour.cz  
21.3.2020   Stavenice 23.O krále Stavenice 9.kôl-2x20 minút vojhanousekstav@seznam.cz    
28.3.2020   Považská Bystrica Jarný turnaj GPX mládež bielikp@px.psg.sk
28.3.-29.3.2020   Extraliga ČR 7. a 8.kolo          

4/2020

4.4.2020   Dražkovce Veľkonočný turnaj 9.kôl-2x15minút vartiak.stanislav@gmail.com    
4.4.2020   Trakovice Trakovice GPX 2020 mládež bystrik.tupy@gmail.com    
4.4.2020   Spišská Nová Ves Liga mládeže Spiša-6.kolo mládež bakojozefsnv@gmail.com    
4.4.2020   Praha 212. UniCredit blitz open blesk ruzena.pribylova@gmail.com
4.4.2020   Bohuslavice 13.Bohuslavice Open 9.kôl-13m+2s/ť kriebel@volny.cz  
8.4.-12.4.2020   Ústí nad Labem 5.VC Euroregionu Labe 2 turnaje machmichal@seznam.cz  
9.4.-12.4.2020   Planá nad Lužnicou 6.O pohár mistra Jana 4 turnaje sachklub.tabor@seznam.cz  
9.4.-12.4.2020   Olomouc 22.Turnaj přátelství 3 turnaje biolci@volny.cz    
9.4.-13.4.2020   Frýdek-Místek 41.Turnaj šachových nadějí mládež a.stepanova@chessfm.cz  
10.4.-13.4.2020   Praha 7.Velikonoční open elo max.2299 migast@centrum.cz
11.4.2020   Mestečko Trnávka 36.Bleskový turnaj blesk milos.izak@seznam.cz    
11.4.2020   Lužná Velikonoční turnaj 9.kôl.-13m+3s/ť papsik.mir@seznam.cz    
14.4.-21.4.2020   L.Mikuláš MSR mládeže U8-U20 mládež juraj.ivan@stonline.sk  
17.4.-19.4.2020   Extraliga ČR 9., 10. a 11.kolo          
18.4.2020   Litovel O stříbrnou věž města mládež hamp.mar@seznam.cz    
18.4.2020   Terchová Terchová closed "50" 7.kôl n42spravca@gmail.com  
22.2.2020   Vsetín Vasto tour-4.turnaj mládež sachy-mladez@seznam.cz    
24.4.-26.4.2020   Extraliga SR 9., 10. a 11.kolo        
25.4.2020   Brezová pod Bradlom Turnaj GPX mládež        
25.4.2020   Praha 79.turnaj PORG Open mládež sach.porg@gmail.com
25.4.2020   Babice Stříbrná Šternberská věž          
25.4.2020   Šenov Rapid turnaj        
25.4.2020   Nymburk 6.O pohár starosty 9.kôl-15m+3s/ť sachynymburk@seznam.cz  
25.4.2020   Kunvald 30.Memoriál M.Kodytka družstvá golemcz@seznam.cz    
30.4.-3.5.2020   Košice Košický víkenďák          
30.4.-3.5.2020   Vlčnov MČR v šachu amatérů elo do 2199 koutnyy@protonmail.com

5/2020

1.-7.5.2020   Bratislava 41.Open Slovan 9.kôl-90m+30s/ť munklubo@gmail.com
7.5.-10.5.2020   Ľubovninské kúpeľe Chess festival 2020 7.kôl-60m+30s/ť prvasachova@gmail.com    
8.5.2020   Hlinsko 21.O pohár města blesk slavomil.dvorak@seznam.cz    
8.5.-9.5.202   Znojmo 34.Znojemská královna          
9.5.2020   BA-Dúbravka O pohár starostu mládež      
9.5.2020   Pezinok Memoriál R.Rétiho          
10.5.2020   Hošťálková Memoriál J.Kováře          
16.5.2020   Lysá pod Makytou GPX turnaj mládež        
16.5.2020   Bijacovce Liga mládeže Spiša-7.kolo mládež paliol@centrum.sk    
16.5.2020   Myjava GPX turnaj mládež        
16.5.2020   Bratislava 16.Memoriál T.Nemca 9.kôl-2x15minút munklubo@gmail.com  
16.5.2020   Praha 80.turnaj PORG Open mládež sach.porg@gmail.com
16.5.2020   Skalička 18.Memoriál J.Vozáka družstvá vozakjar@seznam.cz    
22.5.2020   Topolčany MSR družstvá mladších žiakov mládež        
23.5.2020   Topolčany MSR jednotlivcov v blesku blesk        
23.5.2020   Topolčany MSR v rapide jednotlivcov mládež        
23.5.2020   Náměšť na Hané Memoriál L.Zbořila          
24.5.2020   Topolčany MSR v rapide jednotlivcov          
24.5.2020   Topolčany MSR družstvá starších žiakov mládež        
30.5.2020   Sázava 3.O pohár města blesk slavarerabek@seznam.cz
30.5.-6.6.2020   Tatranské Matliare MSR seniorov        
31.5.2020   Považské Podhradie 21.Turnaj 4-členných družstiev družstvá mego@seznam.cz    

6/2020

6.6.2020   Česká Ves Českoveský šachový turnaj mládež eda.till@seznam.cz    
13.6.-21.6.2020   Teplice 15.Teplice Open 9.kôl-90m/40t+30m+30s/ť tepliceopen@seznam.cz  
20.6.-28.6.2020   Prešov MSR jednotlivcov    

7/2020

4.7.-10.7.2020   Vsetín 45.Šachový festival Vsetín 2 turnaje radek@zadrapa.cz  
11.7.-14.7.2020   Topolčany MSR v šachu amatérov      
16.7.-2.8.2020   Pardubice 31.Czech Open festival      
24.7.-26.7.2020   Detva FIDE Open Chess Detva 7.kôl-2x120 minút fialapeter28@gmail.com    
24.7.-2.8.2020   Kľačno 19.Šachový tábor Koník mládež rohacek.miroslav@gmail.com  
25.7.-1.8.2020   Praha 30.MŠD - 1.turnus uzatvorené turnaje jindra.kollerova@mybox.cz  
26.7.2020   Dolná Trnávka Memoriál S.Kuchyňu          
31.7.-2.8.2020   Oravská Poruba 2.Open Gäceľ 7.kôl-60m+30s/ť homolka.jakub97@gmail.com    

8/2020

1.8.2020   Kremnica Memoriál MUDr.K.Kvietka          
1.8.-8.8.2020   Praha 30.MŠD - 2.turnus uzatvorené turnaje jindra.kollerova@mybox.cz  
7.8.-14.8.2020   Praha 7.Open Letní Praha Czech Tour 2019/20      
8.8.-15.8.2020   Rakovník 32.Jiráskův memoriál 9.kôl-90m/40t+30m+30s/ť pofo@seznam.cz  
8.8.-16.8.2020   Rychnov n.K. MČR seniorov 6 turnajov panda.daniel@tiscali.cz  
15.8.-22.8.2020   Praha 23.Olomoucké šachové léto Czech Tour 2019/20      
15.8.-23.8.2020   Jeseník 30.Jeseník open 2020 2 turnaje pav.kor@seznam.cz  
22.8.-30.8.2020   Košice 2.Cassovia Chess Open 7.kôl-90m+30s/ť repasky.karol@gmail.com    
23.8.-30.8.2020   Skalica 2.O pohár mesta        
24.8.-28.8.2020   Bratislava 47.Memoriál O.Rintela mládež brintel@trustpay.eu  
28.8.-1.9.2020   BA-Dúbravka 9.O pohár SNP        

9/2020

5.9.2020   Bratislava O pohár firmy Dansk          
26.9.-3.10.2020   Tatranská Lomnica Open Tatry          

10/2020

                 
                 

11/2020

7.11.2020   Mohelnice Mohelnice Open          
                 

12/2020

29.12.2020   Zákopčie 5.Šachový Holeštiakov memoriál rodinné dvojice pavol.sedlacek@gmail.com    
                 

webautor Peter Mego mego@seznam.cz