mego@seznam.cz
 
Šachová história jednou vetou : 1862.07.05 - sa Newcastle (ENG) narodil Horatio Caro, publikoval analýzu Caro-Kannu v roku 1886.
 
02.07.-09.07.2016 Vsetín (CZE) Chess festival
02.07.-10.07.2016
Klatovy (CZE) Swiss Open Rounds:9
03.07.-11.07.2016
Samara (RUS) Swiss Open Rounds:9
06.07.-14.07.2016
Police (SVK) Swiss Open Rounds.9
02.07.-10.07.2016 Banská Štiavnica (SVK) Slovak championship
02.07.-10.07.2016
Karviná (CZE) Swiss Open Rounds:9
03.07.-10.07.2016
Polička (CZE) Chess festival
06.07.-10.07.2016
Gyor (HUN) Swiss Open Rounds:9
 
13.06.16, 18:53 - 27.-7.6. ME žien Mamaia 2016 (ROU) - 1.Ushenina (UKR 2450) 2.Vega Gutierez (ESP 2375) 3.Stefanova (BUL 2507)
13.06.16, 18:49 - 3.-8.6.2016 ČEZ Chess Trophy 2016 Praha Richard Rappaport (HUN) - David Navara (CZE) 2,5:1,5
06.06.16, 20:00 - Vo veku 85 rokov šachový svet opustila legenda Viktor "Hrozný" Korčnoj.
06.06.16, 19:59 - Memoriál Vugara Gashimov 25.5.-4.6.2016 Shamkir - 1.Mamedyarov (AZE 2748) 2.Caruana (ITA 2804) 3.Giri (NED 2790)
18.05.16, 18:11 - V utorok 17.5.2016 tragicky zahynul dlhoročný funkcionár, tréner a organizátor šachu p.Imre Kukel. Česť jeho pamiatke!
16.05.16, 19:13 - Zápis zo zasadnutia Výkonného výboru SŠZ, ktorý sa konal 30.04.2016 v Banskej Bystrici k dispozícii tu.
04.05.16, 19:18 - Na stránke SŠZ môžete oznámkovať vyplnením dotazníka súčasné vedenie Slovenského šachového zväzu.
21.04.16, 18:27
- Správu zo Staromestského turnaja hraného 9.4.2016 v Bratislave si môžete pozrieť v prílohe.
11.04.16, 20:02 - Nová prednáška Bratislavskej šachovej školy sa bude konať 13.4.2016 na tému Turnaj kandidátov 2016 prednáša GM Igor Štohl.
11.04.16, 20:00
- Šampionát Polska Poznaň 29.-7.4.2016 - muži GM Radoslaw Wojtazsek (2713), ženy GM Monika Socko (2461)
Staršie krátke správy
 
10.-16.7. ME junior team -15:00
14.-31.7.Czech Open - 15:00
17.-23.7. Bilbao master - 16:00
9.-17.7. Dortmund 2016 - 15:30
6.-15.7. GM Danzhou - 8.30
12.-22.7. Gelfand vs Inarkiev - 14:00
Šachové správy
ŠK Považské Podhradie
 
Partie Val. Bystřice Open 2015
Partie Open Letní Praha 2015
Propozície Open P.Podhradie 2015
Partie Memoriál L.Kotána 2015
Partie FIDE Open Bardejov 2014
Partie U16 olympiad Gyor 2014
Partie Czech Tour Brno 2014
Partie Valašská Bystřice 2014
Partie FIDE Dúbravan 2014
Archív starších správ po mesiacoch
Termínový kalendár
Linky na chess stránky
Archiv osobností
História otvorení
Šachová história
 

.Turnaj 29.5.2016
.......Výsledky
.. ..Fotogaléria
 
Chess Results
 
 

14/07 2016, 18:40 Karviná Open 2016 (CZE)

Šachový klub Karviná usporiadal v dňoch 2.7.-10.7.2016 pravidelný letný medzinárodný open. V turnaji nastúpilo 50 hráčov z Českej republiky a Polska. Prvenstvo si po 9.kolách vybojoval IM Jaozef Michenka (2331) z Českej republiky. Víťazom doprovodného bleskového turnaja Grado Cup sa stal IM Vojtěch Plát (CZE 2603).

Konečné poradie v turnaji OPEN po 9.kole:
1.IM Michenka Jozef (CZE 2331) 6,5b 2.Nurkiewicz Maciej (POL 2372) 6,5b 3.IM Zwardoň Vojtěch (CZE 2421) 6,5b 4.Dvořák Adam (CZE 2144) 6,5b 5.Raszka Janusz (POL 2148) 6b 6.IM Jaworski Miroslaw (POL 2262) 6b 7.IM Olšar Jaroslav (CZE 2234) 6b 8.FM Sobek Jaroslav (CZE 2233) 6b 9.FM Zabystrzan Pavel (CZE 2243) 5,5b 10.FM Čempel Jaroslav (CZE 2196) 5,5b .... 50 hráčov

Chess-Results.com: http://chess-results.com/tnr228914.aspx?lan=4 , Excel
Oficiálna stránka:
http://www.sachykarvina.cz/

14/07 2016, 18:20 11. Open Polička 2016 (CZE)

TJ Štefanydes Polička usporiadal v dňoch 3.7.-10.7.2016 šachový turnaj "FIDE Open Polička 2016". V miestnej sokolovni sa za šachovnicami stretlo 14 hráčov a v turnaji na 7.kôl zvíťazil IM Martin Červený (CZE 2384).

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.IM Červený Martin (CZE 2384) 6,5b 2.Jiruše Josef (CZE 2037) 5b 3.Semerák Pavel (CZE 2047) 4,5b 4.Kastner Oldřich (CZE 2066) 4,5b 5.Jun Rudolf (CZE 1488) 4,5b 6.Jun Rudolf ml. (CZE 1550) 3,5b 7.Londin Milan (CZE 1758) 3,5b 8.Jiroušek Jan (CZE 1581) 3,5b 9.Schaffer David (CZE 1701) 3b 10.Smejkal Jan (CZE 1858) 3b .... 14 hráčov

Chess-Results.com: http://chess-results.com/tnr225082.aspx?lan=4 , Excel
TJ Štefanydes Polička:
http://www.stefanydes.cz/
ŠSPK:
http://www.chesspce.cz/system/showpage.php3?pageid=fop-16

13/07 2016, 20:40 24.O pohár města Klatov 2016 (CZE)

Šachový klub Sokol Klatovy usporiadal v dňoch 2.7.-10.7.2016 24.ročník šachového turnaja "O pohár města Klatov 2016". V dvoch hlavných turnajoch štarovalo 200 hráčov. Z doprovodných šachovýh turnajoch sa hral turnaj seniorov, turnaj juniorov , rapid a bleskový turnaj.

Konečné poradie v turnaji open A po 9.kole:
1.GM Neuman Petr (2446 GROP Praha) 7,5b 2.Kovář Vojtěch (2364 Unichess) 7b 3.FM Hollan Petr (2263 SK Oaza Praha) 6,5b 4.IM Hausner Ivan (2345 ŠK Joly Lysá nad Labem) 6,5b 5.Výprachatický David (2246 SK Oaza Praha) 6,5b .... 92 hráčov
Kompletné poradie

Konečné poradie v turnaji open B po 9.kole:
1.Kotva Milan (1998 ŠK Svitavy) 7b 2.Kastner Jan (1875 Šachklub města Dobrovice) 7b 3.Mejzr Jan (1853 Šachklub města Dobrovice) 7b 4.Zedník Zdeněk (1966 TJ Sokol Postřekov) 6,5b 5.Gorbunov Artemiy (1671 ŠK Aurora) 6,5b .... 108 hráčov
Kompletné poradie

Fotogaléria: http://sachklubklatovy.rajce.idnes.cz/2016_Open_Klatovy/
Chess-Results.com:
http://chess-results.com/tnr135044.aspx?lan=4
Oficiálna stránka:
http://www.sachy-klatovy.cz/

   

13/07 2016, 20:00 Štiavnický šachový festival 2016 Banská Štiavnica (SVK)

V dňoch 2.7.-10.7.2016 sa v Banskej Štiavnici hrali Majstrovstvá Slovenskej republiky v šachu jednotlivcov. V uzatvorenom majstrovskom turnaji si titul vybojoval GM Milan Pacher (2480). Bohatý šachový i nešachový program vyvrcholil tradičným živým šachom.

MSR uzatvorený turnaj: 1.GM Pacher Milan Peter (2480) 2.GM Mazúr Štefan (2427) 3.IM Repka Christopher (2478)

Open turnaj: 1.IM Aczel Gergely (HUN 2480) 2.GM Mihok Oliver (HUN 2509) 3.GM Talla Vladimír (CZE 2424)
MSR žien: 1.WGM Kotchetková Júlia (2333) 2.Bochničková Andrea (2067) 3.Koloditsová Renáta (1972)
Bleskový turnaj: 1.GM Movsesian Sergej (ARM 2666) 2.IM Nagy Gabor (HUN 2439) 3.GM Maník Mikuláš (SVK 2448)

Výsledky na Chess-Results.com: http://chess-results.com/tnr211939.aspx?lan=4
Chess.sk:
http://www.chess.sk/index.php?str=spravodajstvo&od=0&detail=2108
Chess.sk:
http://www.chess.sk/index.php?str=spravodajstvo&od=0&detail=2107
Oficiálna stránka podujatia:
http://www.livechess.sk/sk/index.php

   

11/07 2016, 20:50 41.Přebor města Vsetína 2016 (CZE)

Šachový klub Zbrojovka Vsetín v spolupráci zo strediskom volného času Alcedo usporiadal v dňoch 2.7.-9.7.2016 už 41.ročník "Přeboru města Vsetína". Na programe boli dva open turnaje a turnaj v rapide dvojíc a doplnkový bleskový turnaj.

Konečné poradie v turnaji FIDE open po 9.kole:
1.Roubalík Jakub (2397 ŠK Zlín) 7,5b 2.IM Jasný Stanislav (2367 BŠŠ) 7b 3.FM Matras Ondřej (2275 TJ Sokol Praha-Vršovice) 6b 4.Koutný Petr (2124 TJ Vlčnov) 6b 5.Kapusta Petr (2184 Slavia Kroměříž) 5,5b .... 38 hráčov
Kompletné poradie

Konečné poradie v turnaji národný open po 9.kole:
1.Šašek Jaroslav (1714 TJ Sokol Pravčice) 7,5b 2.Vraj Ondřej (1759 Sokol Hošťálková) 7b 3.Vojta Jakub (1758 TJ Spartak Vlašim) 7b 4.Kozák Pavel (1962 ŠK TJ MSA Dolní Benešov) 6,5b 5.Laurincová Kristýna (1791 BŠŠ) 6,5b .... 78 hráčov
Kompletné poradie

Chess-Results.com: http://chess-results.com/tnr223486.aspx?lan=4
Fotogaléria:
http://www.sachy-vsetin.cz/5-fotogalerie/49-strongprebor-vsetina-2016-strong--foto--david-klimek-.html
Oficiálna stránka:
http://www.sachy-vsetin.cz/6-prebor-vsetina.html

   

11/07 2016, 20:20 9.šachový turnaj Bouzov 2016 (CZE)

Deviaty ročník víkendového rapid turnaja v obci Bouzov sa hral v sobotu 9.7.2016. V turnaji na 9.kôl štartovalo 85 hráčov. Víťazstvo si odniesol Ladislav Vaněk (2244) Tatran Litovel.

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.VaněK Ladislav (2244 Tatran Litovel) 7,5b 2.Závůrka Roman (2165 SK Prostějov) 7b 3.Hrubeš Pavel (2155 TJ Lanškroun) 7b 4.FM Valenta Vít (2117 TJ Sokol Velké Losiny) 7b 5.Gnida Patrik (2115 TJ Zlaté Hory) 6,5b 6.CM Vykydal František (2073 SK Lokomotiva Brno) 6,5b 7.Boháček Milan (2026 Makkabi Boskovice) 6,5b 8.Solil Roman (2033 TJ Lanškroun) 6,5b 9.Navrátil Jiří ml. (2046 TJ SK Uničov) 6,5b 10.Tichý Miroslav (SK Rošáda Prostějov) 6,5b .... 85 hráčov

Výsledky na Chess-Results.com: http://chess-results.com/tnr230000.aspx?lan=4 , Excel


Obec Bouzov

11/07 2016, 20:00 16.Šachový festival Duras BVK Brno 2016 (CZE)

V dňoch 25.6.-3.7.2016 poriadal ŠK Duras BVK Brno už tradičný šachový festival v Brne, v tomto roku sa hrali dva open turnaje. Open A bol zároveň otvoreným preborom Jihomoravského kraje. Celkovo sa na festivale predstavilo 84 hráčov z troch krajín.

Konečné poradie v turnaji "A" po 9.kole:
1.FM Burdalev Kirill (2347 ŠK Lokomotiva Brno) 7,5b 2.Šnorek Milan (2007 ŠK Lokomotiva Brno) 6,5b 3.IM Vyskočil Neklan (2323 ŠK Duras BVK) 6,5b 4.Slepánková Radka (1981 SK Vyškov) 6b 5.Fojtík Tomáš (2051 ŠK Garde Lipovec) 6b .... 47 hráčov
Kompletné poradie

Konečné poradie v turnaji "B" po 9.kole:
1.Krupica Pavel (1836 ŠK Kuřim) 7b 2.Novák Jaromír (1846 ŠK Lokomotiva Brno) 7b 3.Richterová Julie (1552 Šachy Zastávka) 6,5b 4.Petříček Lukáš (1489 ŠK Kuřim) 6b 5.Volák Šimon (1607 ŠK Rozrazil) 6b .... 37 hráčov
Kompletné poradie

Fotogaléria: http://skduras.rajce.idnes.cz/2016_-_cerven_-_OPEN_Duras_BVK_2016_A_turnaj_B_turnaj/
Výsledky na Chess-Results.com:
http://chess-results.com/tnr218151.aspx?lan=4
Oficiálna stránka podujatia:
http://www.skduras.cz/

   

07/07 2016, 20:00 Šachový festival České Budějovice 2016 (CZE)

V dňoch 24.6.-2.7.2016 poriadala Šachová univerzita QCC České Budějovice šachový festival. Na programe boli tri samostatné turnaje s viac ako 100 zúčastnených hráčov.

Konečné poradie GM turnaj po 9.kole:
1.IM Drozdowski Kacper (POL 2490) 6,5b 2.GM Krejčí Jan (CZE 2504) 5b 3.IM Grishchenko Sergey (RUS 2441) 5b 4.IM Plischki Sebastian (GER 2385) 5b 5.FM Kraus Tomáš (CZE 2426) 5b .... 10 hráčov

Konečné poradie v FIDE Open po 9.kole:
1.Szotkowski Jakub (CZE 2386) 7b 2.GM Velička Petr (CZE 2438) 7b 3.IM Hausner Ivan (CZE 2345) 6,5b 4.GM Teterev Vitaly (BLR 2504) 6,5b 5.FM Chekletsov Ilya (RUS 2216) 6,5b .... 67 hráčov

Konečné poradie v turnaji FIDE Open Jihočeské univerzity po 9.kole:
1.Dvořák Pavel (1726 TJ Jiskra Třeboň) 7,5b 2.Straka Zdeněk (1796 ŠK Týn nad Vltavou) 7b 3.Krupanský Jaromír (1708 SK Baník Příbram) 6,5b 4.Kaucký Jaroslav (1646 TJ Spartak Počátky) 6b 5.Repa Václav (1525 SK Praha 4) 6b .... 28 hráčov

Výsledky na Chess-Results.com: http://chess-results.com/tnr224972.aspx?lan=4
NSS.cz:
http://www.nss.cz/drozdowski-jasne-vyhral,-ale-na-normu-to-nestacilo
Oficiálna stránka podujatia:
http://www.qcc.cz/

   

06/07 2016, 20:30 29.Zemplínska veža FIDE Open 2016 Zemplínska Šírava (SVK)

Šachový klub Zemplín Michalovce usporiadal v dňoch 26.6.-1.7.2016 už 29.ročník šachového turnaja "Zemplínska veža FIDE Open". V turnaji na 7.kôl tempom 1,5 hodiny/30 ťahov + 1 hodina štartovalo 33 hráčov.

Konečné poradie v turnaji po 7.kole:
1.FM Zambor Norbert (SVK 2287) 6b 2.IM Bunda Viktor (UKR 2321) 5,5b 3.Bemak Mikhail (UKR 2147) 5b 4.Garancovský Pavol (SVK 2076) 4,5b 5.FM Mrva Vladimír (SVK 2097) 4,5b 6.Ondo Ľubomír (SVK 2240) 4,5b 7.Ondo Tomáš (SVK 1795) 4,5b 8.FM Jacko Vladimír (SVK 2062) 4,5b 9.Barančík Michal (SVK 1873) 4,5b 10.Hujo Jozef (SVK 2032) 4b .... 33 hráčov

Výsledky na Chess-Results.com: http://chess-results.com/tnr228733.aspx?lan=4 , Excel

01/07 2016, 18:50 Mitropa Cup 2016 Praha (CZE)

V dňoch 19.6.-27.6.2016 sa v českej Prahe konal Mitropa Cup pre rok 2016. V open kategórii zvíťazilo domáca česká reprezentácia a v ženskej kategórii družstvo Nemecka. Pre budúci rok 2017 sa tento turnaj bude hrať v maďarskom meste Zalakaros.
   
   
   
Výsledky na Chess-Results.com: http://chess-results.com/tnr223719.aspx?lan=4
Chess.sk:
http://www.chess.sk/index.php?str=spravodajstvo&od=0&detail=2098
Oficiálna stránka podujatia:
http://www.chess.cz/mitropa/index.php/cs/

01/07 2016, 18:20 Rapid Open Sliač 2016 (SVK)

V nedeľu 26.06.2016 usporiadal Šachový klub Slovan Sliač a mesto Sliač šachový turnaj RAPID OPEN SLIAČ 2016, ktorý podporili primátor mesta Sliač Ing. Daniel Dunčko, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Sliač Renáta Šeniglová, Základná škola A. Sládkoviča na Sliači, Peter Fiala – predseda Krajského šachového zväzu Banská Bystrica a Dušan Zemko – GEODET, spol. s r.o. Turnaj sa hral švajčiarskym systémom na 9 kôl, tempom 2x15 minút a zúčastnilo sa ho 63 hráčov.

Konečné poradie v turnaji: 1. Ján Puškár (ŠK Veža CVČ Banská Bystrica) 7,5b 2. Pavol Lupták (PŠK Banská Bystrica) 7b 3. Miroslav Trangoš (ŠO Podbrezová) 7b 4. Ján Bakalár (TJ Slovan Rajecké Teplice) 7b 5. František Hindický (ŠK Garde CVČ Detva) 6,5b 6. Ján Šulko (TJ Slávia TU Zvolen) 6,5b 7. Ondrej Vacek (TJ Slávia TU Zvolen) 6,5b 8. Ján Valuška (TJ Slávia TU Zvolen) 6b 9. Milan Majer (ŠO Podbrezová) 6b 10. Eduard Gregor (PŠK Banská Bystrica) 6b ..... 63 účastníkov.

Kategória do 14 rokov: 1. Richard Turčan (ŠK Veža CVČ Banská Bystrica) 2. Tomáš Béreš (Nitriansky šachový klub Nitra) 3. Richard Piovár (TJ Mladosť Žilina)
Kategória do 10 rokov: 1. Mária Kovaříková (ŠK CVČ Hurbanovo) 2. Agáta Berková (ŠK Junior CVČ Banská Bystrica)

Výsledky na Chess-Results.com: http://chess-results.com/tnr228594.aspx?lan=4 , Excel

   
   

01/07 2016, 18:00 Majstrovstvá Košíc mládeže 2016 (SVK)

V dňoch 24.6.-26.6.2016 sa v Košiciach konali Majstrovstvá Košíc mládeže pre rok 2016 V turnaji si zahralo 26 hráčov..

Konečné poradie v turnaji po 9.kole:
1.Varga Lukáš (1740 TJ Slávia Košice) 8,5b 2.Antal Jakub (1728 TJ Slávia Košice) 8,5b 3.Kánássy Martin (1478 TJ Slávia Košice) 6b 4.Budinský Radovan (1424 TJ Slávia Košice) 5,5b 5.Bidulská Lenka (1386 TJ Slávia Košice) 5b 6.Polomský Tomáš (1000 TJ Slávia Košice) 5b 7.Antoš Martin (1223 TJ Slávia Košice) 5b 8.Vlček Adam (1301 TJ Slávia Košice) 4,5b 9.Gajdošová Bernadeta (1370 1.ŠK Košice) 4,5b 10.Mojčák Kamil (1000 Slávia PU Prešov) 4,5b .... 26 hráčov

Fotogaléria: http://chess-results.com/Fotos.aspx?lan=4&key1=3388
Výsledky na Chess-Results.com:
http://chess-results.com/tnr228034.aspx?lan=4 , Excel

   

Správy zo starších mesiaciov nájdete v ARCHÍVE

webautor Peter Mego mego@px.psg.sk

free counters