mego@px.psg.sk
  Propozície turnajov, termíny zaujímavých šachových akcií, výsledky zasielajte na mego@seznam.cz
Archív starších správ po mesiacoch
Termínový kalendár
Linky na chess stránky
Archiv osobností
História otvorení
Šachová história
 
 

5/2024

25.5.-2.6.2024   Tatranské Matliare MSR Seniorov 3 turnaje info@tatrafest.sk
30.5.-8.6.2024   Limerick (IRL) ME škôl mládež        
31.5.2024   Hradec Králové 13.bleskový turnaj u Vacků blesk jakubsafarik8@gmail.com  

6/2024

1.6.2024   Modra 28.Memoriál Dr.J.Federiča 9.kôl-10m+5s/ť podujatia@slovakiachessopen.sk
1.6.2024   Brno 3.Turnaj smíšených dvojíc smíšené dvojice neklanv@seznam.cz
1.6.2024   Prostějov 8.Chess Prostějov open 9.kôl-2x13 minút p.bracha@seznam.cz  
1.6.2024   Červený Kostelec 17.Červenokostelecký rapid 9.kôl-10m+3s/ť J.Vacek007@seznam.cz    
1.6.-14.6.2024   Delhi (IND) MS juniorov          
2.6.2024   Modra 3.Javes Cup družstvá javescup@slovakiachessopen.sk
2.6.2024   Rakovník 24.Rakovnický rapid 9-kôl-2x20 minút sachy@sachyrakovnik.cz  
2.6.2024   Brno U Pásků blesk neklanv@seznam.cz  
7.6.-9.6.2024   Humenné Open Reinter 2024 7.kôl-60m+30s/ť Prihlasovací formulár
8.6.2024   Chynorany 7.Chess open Chynorany 9.kôl-2x15 minút bebjak.tom@gmail.com    
8.6.2024   Osuské O pohár starostu obce 9.kôl-10m+5s/ť osuske@slovakiachessopen.sk
8.6.2024   Mojmírovce Semifinále GPX západ mládež      
8.6.2024   Šurany 7.Šachový turnaj mládež mail.pevecer@zoznam.sk    
8.6.2024   Mosty u Jablunkova 21.Mostecká věž 9.kôl-10m+5s/ť pavel.kantor@seznam.cz    
8.6.2024   Vlčnov 1.Turnaj v bleskovom šachu blesk sachy.vlcnov@seznam.cz  
8.6.2024   Velké Losiny 5.Zlosin open 9.kôl-12m+3s/ť vaculikkubas@gmail.com  
8.6.2024   Chotěboř MČR žen v rapid šachu          
8.6.2024   Lanškroun 28.O putovní věž města 7.kôl-20m+5s/ť JiriKristof@seznam.cz    
8.6.-9.6.2024   Karlovy Vary 2.O krále KV arény 2 turnaje tomasornet@seznam.cz  
9.6.2024   Bardejov Semifinále GPX východ mládež        
9.6.2024   Banská Bystrica Semifinále GPX stred mládež        
9.6.2024   Libňatov 2.Turnaj o pohár obce 6.kôl-20m+5s/ť tomas.bydelsky@gmail.com    
9.6.2024   Kostelec nad Orlicí 26.O pohár města mládež blazek.t@seznam.cz  
9.6.2024   Mašov 13.O rohozecký soudek 9.kôl-12m+3s/ť tomas.duran@seznam.cz
11.6.2024   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
12.6.2024   Bratislava Turnaj začiatočníkov mládež borintel11@gmail.com
13.6.2024   Olomouc Turnaj rodinných dvojíc dvojice      
14.6.-16.6.2024   Harachov MČR družstev ml.žáků mládež        
15.6.2024   Brno Tretia sobota 9.kôl-12m+5s/ť mhurta@volny.cz  
15.6.2024   Kersko 8.Kersko 2024   david@sachy-kersko.cz  
15.6.2024   Hradec Králové 1.Lípacký rapid u Vacků 9.kôl-10m+3s/ť jakubsafarik8@gmail.com  
15.6.2024   Broumov 11.Broumovský rapid mládež peroutka.gal@gmail.com    
15.6.2024   Litomyšl 2.turnaj na šachovém hřišti blesk sachove-hriste-litomysl@seznam.cz    
15.6.-18.6.2024   Liptovský Ján LJ Slovakia Chess Open 8.kôl-60m+30s/ť lj@slovakiachessopen.sk
15.6.-23.6.2024   Teplice 17.Open Teplice 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť tepliceopen@seznam.cz
20.6.-28.6.2024   Rhodes (GRE) ME juniorských družstiev          
22.6.2024   Nitra Finále GPX mládež        
22.6.2024   Pohronský Ruskov 9.Putovná cena starostu 7.kôl-2x15 minút machnik@centrum.sk    
22.6.2024   Čierne 18.Šachový turnaj 9.kôl-10m+5s/ť rj64@azet.sk    
22.6.2024   Praha 19.ZP Junior rapid open do 20 rokov prihlasovací formulár
22.6.-28.6.2024   Praha 19.ZP Senior open S50+ prihlasovací formulár
22.6.-28.6.2024   Praha 19.ZP Junior open do 20 rokov prihlasovací formulár
22.6.-28.6.2024   Praha 19.Zlatá Praha 4 uzatvorené turnaje prihlasovací formulár
22.6.-30.6.2024   Znojmo Znojemská rotunda 4 turnaje znojemska.rotunda.open@gmail.com
22.6.-3.7.2024   Batumi (GEO) World Cup U8, U10, U12          
22.6.-29.6.2024   Prostějov O pohár primátora města 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť alda1900@seznam.cz
23.6.2024   Košice Reinter Košice rapid 9.kôl-10m+5s/ť valko@reinter.sk  
23.6.2024   Mojmírovce Finále GPX mládež        
23.6.2024   Praha 19.ZP Rapid open 9.kôl-12m+3s/ť prihlasovací formulár
27.6.2024   Praha 19.ZP Blitz open blesk prihlasovací formulár
29.6.2024   Levice 18.O pohár primátora 9.kôl-10m+3s/ť sachlevice@gmail.com  
29.6.2024   Tomášovce 3.O pohár starostu obce 9.kôl-10m+5s/ť 64garry64@gmail.com    
29.6.-30.6.2024   Terchová 8.Terchová closed      
29.6.-7.7.2024   Bratislava Šachové leto v Cenade 4 turnaje    
29.6.-4.7.2024   Vsetín 48.Přebor Vsetína 7.kôl-90m+30s/ť pavelmlady@seznam.cz  
29.6.-7.7.2024   České Budějovice Šachový festival 4 turnaje sachovaskola@qcc.cz  
29.6.-6.7.2024   Říčany 22.Pohár města Říčany 3 turnaje open@sachyricany.cz  
29.6.-6.7.2024   Krásna Lípa Open České Švýcarsko   prudek.jiri@seznam.cz      
29.6.-7.7.2024   Bohumín 7.Open Bohumín 6 turnajov kopta.jiri@centrum.cz
29.6.-7.7.2024   Klatovy 30.O pohár města Klatov 3 turnaje sachklub.klatovy@seznam.cz  
30.6.2024   Rajecké Teplice 17.O pohár primátora 9.kôl-10m+5s/ť fera@feravrana.cz  
30.6.-13.7.2024   Jerusalem (ISR) ME jednotlivcov          

7/2024

1.7.-12.7.2024   Krakow (POL) MS seniorov          
4.7.-7.7.2024   Pohorelá 22.FIDE Open Pohorelá 7.kôl-2x120 minút adamik@pobox.sk    
4.7.-7.7.2024   Žďár nad Sázavou Open Žďár nad Sázavou 9.kôl-90m+30s/ť josef.fisar.st@post.cz    
4.7.-6.7.2024   Varnsdorf Mandava open mládež do 16 rokov halbavdf@centrum.cz  
9.7.-17.7.2024   Piešťany Slovakia Chess Open Piešťany 2 turnaje piestany@slovakiachessopen.sk
11.7.-28.7.2024   Pardubice 35.Czech Open festival ave-kontakt@outlook.cz
11.7.-18.7.2024   Thessaloniki (GRE) ME družstiev juniorov          
13.7.2024   Bouzov 15.Šachový turnaj Bouzov 9.kôl-2x20 minút hynzin@seznam.cz    
20.7.2024   Jeseník 3.Memoriál V.Ondruška 9.kôl-12m+3s/ť pav.kor@seznam.cz  
20.7.-29.7.2024   Kľačno 23.šachový tábor Koník mládež rohacek.miroslav@gmail.com
20.7.-27.7.2024   Liberec Open Desko Liberec 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť desko.liberec@seznam.cz  
20.7.-27.7.2024   Praha 32.MŠD-1.turnus turnaje jindra.kollerova@mybox.cz  
27.7.-3.8.2024   Praha 32.MŠD-2.turnus turnaje jindra.kollerova@mybox.cz  
27.7.2024   Lázně Slatinice 2.Slatinické šachobraní 9-kôl-2x15 minút p.bracha@seznam.cz    
28.7.-2.8.2024   Františkovy Lázně 10.Open na hradě Seeberg 7.kôl-90m+30s/ť info@sachy-cheb.cz
29.7.-2.8.2024   Bratislava Bratislavské šachové leto 6 turnajov huncar.martin@gmail.com  

8/2024

1.8.-4.8.2024   Prešov 17.Prešov open 2024 7.kôl-90m+30s/ť jaro.banoci@gmail.com  
2.8.-9.8.2024   Praha Open Letní Praha          
3.8.-10.8.2024   Skalica 6.Skalický šachový festival 4 turnaje skalicachessfestival@gmail.com
3.8.-10.8.2024   Rakovník 36.Jiraskův memoriál 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť pofo@cmail.cz  
3.8.2024   Řetůvka 2.Memoriál P.Bělovského dvojice lubano.b@seznam.cz    
4.8.-10.8.2024   Staré Město Slovácky šachový festival 2 turnaje    
4.8.-13.8.2024   Rožnov p./R. 22.MEU mládeže do 14 rokov mládež sekretariat@chess.sk    
9.8.-17.8.2024   Olomouc MČR seniorů          
10.8.2024   Kľúčovec 6.Kľúčovec cup 9.kôl-12m+5s/ť molnar0erno@gmail.com  
10.8.-17.8.2024   Olomouc Olomoucké šachové léto festival        
13.8.-21.8.2024   Záhreb (CRO) ME amatérov          
15.8.-18.8.2024   Kremnica O Kremnický zlatý dukát 7.kôl-60m+30s/ť podujatia.skmodra@gmail.com
15.8.-18.8.2024   Bardejov 45.Turnaj SNP 7.kôl-90m+30s/ť lubo.tokarcik@gmail.com    
15.8.-20.8.2024   Praha (CZE) ME mládeže rapid a blitz          
16.8.-24.8.2024   Staré Město 21.FIDE Open Staré Město 2024 10.kôl-2h/40ť+1h fera@hitech.cz
16.8.-25.8.2024   Jeseník 34.Jeseník open        
19.8.-23.8.2024   Bratislava 52.Memoriál Ondreja Rintela mládež borintel11@gmail
21.8.-1.9.2024   Praha (CZE) ME mládeže          
24.8.2024   Sliač Open Sliač          
24.8.2024   Brezno 9.Šachový turnaj          
24.8.-29.8.2024   Bratislava 11.FIDE Open Dúbravan 7.kôl-90m/40ť+10m+30s/ť turnaj@dubravan.eu
24.8.-1.9.2024   Mali Losinj (CRO) ME amatérov          
28.8.-1.9.2024   Ústí nad Labem Open Ústí nad Labem 7.kôl-90m+30s/ť open@sachyusti.cz  
30.8.-1.9.2024   Priedhorie 27.Open Považské Podhradie 9.kôl-45m+10s/ť bielikp@px.psg.sk
30.8.-1.9.2024   Michalovce 15.Zemplínska Šírava 2024 9.kôl-45m+10s/ť gerberyr@yahoo.com    
31.8.2024   Česká Třebová 6.O pohár Maxe Švabinského 9.kôl-12m+3s/ť        

9/2024

1.9.2024   Hostomice   24.Posvícenský turnaj blesk      
2.9.-5.9.2024   Bratislava   Letná univerziáda-šach 7.kôl-60m+30s/ť    
5.9.2024   Bratislava   Zápas starí proti mladým          
6.9.-9.9.2024   Lesnica   Pohár Gorala          
7.9.2024   Dojč   Dojčland Cup 2024 7.kôl-10m+5s/ť dojclandcup@slovakiachessopen.sk
7.9-15.9.2024   Plzeň   Šachový festival        
8.9.2024   Bytča   10.O pohár TZOB Bytča          
8.9.2024   Medlovice   6.O pohár starostky 9-kôl-2x15 minút      
10.9.-23.9.2024   Budapešť (HUN)   Šachová olympiáda          
13.9.-15.9.2024   Olomouc   Podzimní šachový festival 2 turnaje biolci@volny.cz    
14.9.-22.9.2024   Bratislava   exe:Slovakia Open 2024 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť exe@slovakiachessopen.sk
14.9.2024   Nitra   O pohár primátora          
14.9.2024   Pečky   68.Memoriál J.Zadiny blesk jirinigrin@quick.cz  
14.9.2024   Turnov   Turnovský granát 9.kôl-15m+2s/ť tomas.duran@seznam.cz
15.9.2024   Brno   30.O pohár bystrcké radnice 9.kôl-13m+2s/ť L.Rehurek@seznam.cz  
26.9.-29.9.2024   Modra   MSR dorastenecké družstvá mládež      

10/2024

5.10.-13.10.2024   Vysoké Tatry   Tatranský pohár        
18.10.-29.10.2024   Lignano (ITA)   ME seniorov        
19.10.-27.10.2024   Vrnjacka Banja (SRB)   Európsky pohár klubov        
22.10.-2.11.2024   Florianopolis (BRA)   MS juniorov        
26.10.-28.10.2024   Šumperk   šumPERSKÝ ŠACHový turnaj 5.kôl-60m+30s/ť    

11/2024

2.11.-9.11.2024   Hradec Králové   Open Hradec Králové        
9.11.-16.11.2024   Brno   Open Brno        
9.11.2024   Mistrovice   Rapid turnaj        

12/2024-2025

6.12.-22.12.2024   Skopje (MKD) ME rapid a blitz          
26.12.2024   Pohorelá Štefanský rapid 9.kôl-2x15 minút adamik@pobox.sk    
26.12.-30.12.2024     MS rapid a blitz          
25.2.-7.3.2025   Praha Pražský šachový festival 2025          

webautor Peter Mego mego@seznam.cz