mego@px.psg.sk
  Propozície turnajov, termíny zaujímavých šachových akcií, výsledky zasielajte na mego@seznam.cz
Archív starších správ po mesiacoch
Termínový kalendár
Linky na chess stránky
Archiv osobností
História otvorení
Šachová história
 
 

4/2024

2.4.-25.4.2024   Toronto (CAN) Turnaj kandidátov          
5.4.-12.4.2024   L.Mikuláš MSR mládeže mládež msrsachm@gmail.com
10.4.2024   Topoľčany Šachový turnaj sv.Don Bosca mládež zocharskyturnaj@gmail.com  
11.4.-13.4.2024   Bratislava Open Advokát        
12.4.-13.4.2024   Bratislava 32.MSR v riešení   marek.kolcak@gmail.com  
13.4.2024   Humenné Reinter Grand Prix-6.turnaj mládež formulár  
13.4.2024   Malacky 15.Detský turnaj mládež chabadatomas@azet.sk  
13.4.2024   Bijacovce Liga mládeže Spiša-6.turnaj mládež paliol@centrum.sk    
13.4.2024   Rajhrad 36.Memoriál J.Krejčího 3 turnaje mhurta@volny.cz  
13.4.2024   Litovel Grand Prix-5.turnaj mládež hampl@hajdo.cz
13.4.2024   Kladno 1.Memoriál O.Durase   panoska.petr@gmail.com  
14.4.2024   Bratislava Karloveský turnaj 2x15 minút rudo.benci@gmail.com  
16.4.2024   Brno Druhé úterý (zmena termínu) mládež mhurta@volny.cz  
16.4.2024   Praha 14.Memoriál Věry Menčíkové ženy unichess@seznam.cz    
17.4.2024   Bratislava 7.Turnaj začiatočníkov mládež borintel11@gmail.com
19.4.2024   Bratislava Turnaj pre najmenších 2017 a mladšie huncar.martin@gmail.com  
20.4.2024   Považská Bystrica Jarný mládežnícky turnaj mládež bielikp@px.psg.sk
20.4.2024   Bratislava Bratislavské mestské dni podujatie sachovaakademia@gmail.com
20.4.2024   Osuské O pohár starostu          
20.4.2024   Bratislava-Rača GPX o Pohár Patrika Paťa mládež prihlasovací formulár  
20.4.2024   Tomášovce TLM - 7.turnaj mládež 64garry64@gmail.com    
20.4.2024   Smižany 9.Májová pätnástka 9.kôl-12m+3s/ť norbertsnv@gmail.com    
20.4.2024   Kozmice Bohuslavice open 2024 9.kôl-13m+2s/ť turnaj@bohuslaviceopen.cz
20.4.2024   Mistrovice Přebor družstev PDŠS družstvá        
20.4.2024   Nymburk 10.O pohár starosty 9.kôl-15m+3s/ť sachynymburk@seznam.cz
20.4.2024   Šárovcová Lhota 21.O lhoteckého krále 9.kôl-2x15 minút bohuslav.krouzek@centrum.cz    
20.4.-1.5.2024   Rhodos (GRE) ME žien          
21.4.2024   Hošťálková 15.Memoriál Jana Kováře 9.kôl-13m+2s/ť sachy.hostalkova@seznam.cz  
21.4.2024   Ořechov Ořechovské boje 2024 11.kôl-2x10 minút kubbat@seznam.cz    
22.4.-28.4.2024   Bratislava 43.Open Slovan 7.kôl-90m+30s/ť munklubo@gmail.com
24.4.2024   Brno Tretia sobota 9.kôl-12m+5s/ť mhurta@volny.cz  
26.4.-28.4.2024   Liptovské Sliače Fide Open 8.kôl-60m+30s/ť mr.dvorskysro@gmail.com  
27.4.2024   Brno 21.Memoriál L.Gillara mládež neklanv@seznam.cz
27.4.2024   Praha 91.Porg open mládež sach.porg@gmail.com  
27.4.2024   Brezová p.Bradlom O pohár Bradla mládež tomas.pericka@gmail.com  
27.4.2024   Písek 26.O pohár starosty 9.kôl-15m+5s/ť tejnorpa@atlas.cz  
27.4.2024   Karolinka Jarní pohár 1.Vasto mládež sachy-mladez@seznam.cz    
27.4.-5.5.2024   České Budějovice Fide Open QCC 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť sachovaskola@qcc.cz
27.4.-5.5.2024   Ostrava MČR mužov uzatvorený marek@ostravskykonik.cz  
27.4.-5.5.2024   Ostrava Ostravský koník festival marek@ostravskykonik.cz  
28.4.-5.5.2024   Ostrava MČR žien uzatvorený marek@ostravskykonik.cz  
28.4.2024   Topolčianky Jarný šachový turnaj 9.kôl-2x15 minút sach.topolcianky@gmail.com  
28.4.2024   Hlubočky Šachový gambit 9-kôl-2x15 minút filda.horvath@seznam.cz  

5/2024

1.5.2024   Topolčany VC Topolčian v blesku-4.turnaj blesk jozefb8@gmail.com    
1.5.2024   Český Tešín 16.O pohár města blitz vaclav.mitura@seznam.cz    
3.5.-5.5.2024   Košice Košický víkenďák 2024 7.kôl-60m+30s/ť tomas.dubecky@gmail.com    
3.5.-5.5.2024   SR Extraliga 9., 10 a 11.kolo        
3.5.-5.5.2024   Žilina MSR dvojice zrakovo postihnutý 5.kôl-90m+30s/ť orwal84@gmail.com    
4.5.2024   Nové Zámky O pohár primátora          
4.5.2024   Žilina Žilinský šachový festival 2 turnaje sach.mladost.zilina@gmail.com  
4.5.-5.2024   Chlumec u Ústí n/L. Šachový festival Chlumec 4 turnaje festival@sachyusti.cz  
4.5.2024   Náměšť na Hané 26.Memoriál L.Zbořila blesk Jirikovka@post.cz    
4.5.2024   Hlinsko O pohár města          
6.5.-16.5.2024   Brežice (SLO) ME družstiev seniorov          
7.5.-12.5.2024   Dalovice 21.O pohár starosty obce 8.kôl-90m+30s/ť vera.lorencova@volny.cz  
7.5.-12.5.2024   Hluk MČR amatérov open 9.kôl-60m+30s/ť Formulár  
8.5.2024   Pezinok Memoriál Richarda Rétiho          
8.5.2024   Hluk MČR amatérov rapid 9.kôl-10m+5s/ť Formulár  
10.5.-12.5.2024   Senec MSR mládeže v rapid šachu 3 turnaje podujatia.skmodra@gmail.com    
11.5.2024   Hluk MČR amatérov blesk 13.kôl-3m+2s/ť Formulár  
11.5.2024   Humenné Reinter Grand Prix-7.turnaj mládež formulár    
11.5.2024   Třinec Memoriál Soni Pertlové        
11.5.2024   Znojmo O pohár ředitele GPOA mládež Radys73@gmail.com  
11.5.2024   České Budějovice O pohár předsedy SK Royal   frantisek.benisek@email.cz      
11.5.2024   Teplice 34.Memoriál A.Drvoty 9.kôl-15m+5s/ť radek.bayer@seznam.cz
12.5.2024   Pezinok 15.Memoriál R.Rétiho          
14.5.2024   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
16.5.2024   Brno O krále a královnu BBéčka 5/5 mládež bednarik@chess.cz  
18.5.2024   Bratislava Memoriál MUDr. T.Nemca        
18.5.2024   Pov.Podhradie O cenu RŠA Považie do 25 rokov bielikp@px.psg.sk
18.5.2024   Dubnica nad Váhom Dubnický turnaj mládež gpxdubnica@gmail.com  
18.5.2024   Gbely Rapid Gbely 7.kôl-10m+5s/ť gbely@slovakiachessopen.sk
18.5.2024   Bánovce n/B. O pohár primátora 9.kôl-12m+3s/ť aktivnenatury@gmail.com  
18.5.2024   Skalička 20.Memoriál J.Vozáka družstvá vozak@viol.cz    
18.5.2024   Brno Tretia sobota 9.kôl-12m+5s/ť mhurta@volny.cz  
18.5.2024   Praha 92.Porg open mládež sach.porg@gmail.com  
19.5.2024   Bratislava 4.Dámsky šachový turnaj ženy a dievčatá damsky-turnaj@dubravan.eu  
19.5.2024   Boskovice Boskovický soudek družstvá prihlasovací formulár
20.5.2024   Brno Šachový turnaj do elo 1300 bednarik@chess.cz    
24.5.-26.5.2024   Zemplínska Šírava 33.Zemplínska veža 7.kôl-60m+30s/ť gerberyr@yahoo.com    
25.5.2024   Lysá pod Makytou Turnaj GPX mládež        
25.5.2024   Bratislava-Rača Run and chess   huncar.martin@gmail.com  
25.5.2024   Prostějov Memoriál V.Zvoníčka          
25.5.2024   Praha 38.Smíchovský soudek družstvá blesk drahotsky@email.cz    
25.5.2024   Litomyšl 1.turnaj na šachovém hřišti 15.kôl-2x10 minút v.pesina@seznam.cz    
25.5.-26.5.2024   Chrudim MČR družstev st.žáků mládež      
25.5.-2.6.2024   Tatranské Matliare MSR Seniorov 3 turnaje info@tatrafest.sk
30.5.-8.6.2024   Limerick (IRL) ME škôl mládež        

6/2024

1.6.2024   Modra 28.Memoriál Dr.J.Federiča 9.kôl-10m+5s/ť podujatia@slovakiachessopen.sk
1.6.2024   Brno 3.Turnaj smíšených dvojíc smíšené dvojice neklanv@seznam.cz
1.6.2024   Prostějov 8.Chess Prostějov open 9.kôl-2x13 minút p.bracha@seznam.cz    
1.6.-14.6.2024   Delhi (IND) MS juniorov          
2.6.2024   Modra 3.Javes Cup družstvá javescup@slovakiachessopen.sk
7.6.-9.6.2024   Humenné Open Reinter 2024 7.kôl-60m+30s/ť Prihlasovací formulár
8.6.2024   Chynorany 7.Chess open Chynorany 9-kôl-2x15 minút bebjak.tom@gmail.com    
8.6.2024   Osuské O pohár starostu obce 9.kôl-10m+5s/ť osuske@slovakiachessopen.sk
8.6.2024   Mosty u Jablunkova Rapid          
8.6.2024   Vlčnov 1.Turnaj v bleskovom šachu blesk sachy.vlcnov@seznam.cz    
8.6.2024   Velké Losiny 5.Zlosin open 9.kôl-12m+3s/ť vaculikkubas@gmail.com  
8.6.2024   Chotěboř MČR žen v rapid šachu          
8.6.-9.6.2024   Karlovy Vary 2.O krále KV arény 2 turnaje tomasornet@seznam.cz  
11.6.2024   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
14.6.-16.6.2024   Harachov MČR družstev ml.žáků mládež        
15.6.2024   Brno Tretia sobota 9.kôl-12m+5s/ť mhurta@volny.cz  
15.6.2024   Kersko 8.Kersko 2024   david@sachy-kersko.cz  
15.6.-18.6.2024   Liptovský Ján LJ Slovakia Chess Open 8.kôl-60m+30s/ť lj@slovakiachessopen.sk
15.6.-23.6.2024   Teplice 17.Open Teplice 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť tepliceopen@seznam.cz
20.6.-28.6.2024   Rhodes (GRE) ME juniorských družstiev          
22.6.-30.6.2024   Znojmo Znojemská rotunda 4 turnaje znojemska.rotunda.open@gmail.com
22.6.-3.7.2024   Batumi (GEO) World Cup U8, U10, U12          
22.6.-29.6.2024   Prostějov O pohár primátora města 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť alda1900@seznam.cz
29.6.-30.6.2024   Terchová 8.Terchová closed      
29.6.-4.7.2024   Vsetín 48.Přebor Vsetína 7.kôl-90m+30s/ť pavelmlady@seznam.cz  
29.6.-7.7.2024   České Budějovice Šachový festival 4 turnaje sachovaskola@qcc.cz  
29.6.-6.7.2024   Říčany 22.Pohár města Říčany 3 turnaje open@sachyricany.cz  
29.6.-7.7.2024   Bohumín 7.Open Bohumín 6 turnajov kopta.jiri@centrum.cz
29.6.-7.7.2024   Klatovy 30.O pohár města Klatov 3 turnaje sachklub.klatovy@seznam.cz  
30.6.2024   Rajecké Teplice 17.O pohár primátora 9.kôl-10m+5s/ť fera@feravrana.cz  
30.6.-13.7.2024   Jerusalem (ISR) ME jednotlivcov          

7/2024

1.7.-12.7.2024   Krakow (POL) MS seniorov          
4.7.-7.7.2024   Pohorelá 22.FIDE Open Pohorelá 7.kôl-2x120 minút adamik@pobox.sk    
4.7.-6.7.2024   Varnsdorf Mandava open mládež do 16 rokov halbavdf@centrum.cz  
9.7.-17.7.2024   Piešťany Slovakia Chess Open Piešťany 2 turnaje piestany@slovakiachessopen.sk
11.7.-28.7.2024   Pardubice 35.Czech Open festival ave-kontakt@outlook.cz
11.7.-18.7.2024   Thessaloniki (GRE) ME družstiev juniorov          
20.7.-29.7.2024   Kľačno 23.šachový tábor Koník mládež rohacek.miroslav@gmail.com
20.7.-27.7.2024   Praha 32.MŠD-1.turnus turnaje jindra.kollerova@mybox.cz  
27.7.-3.8.2024   Praha 32.MŠD-2.turnus turnaje jindra.kollerova@mybox.cz  
27.7.2024   Lázně Slatinice 2.Slatinické šachobraní 9-kôl-2x15 minút p.bracha@seznam.cz    
29.7.-2.8.2024   Bratislava Bratislavské šachové leto 6 turnajov huncar.martin@gmail.com  

8/2024

2.8.-9.8.2024   Praha Open Letní Praha          
3.8.-10.8.2024   Skalica Skalický šachový festival          
3.8.-10.8.2024   Rakovník 36.Jiraskův memoriál 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť pofo@cmail.cz  
4.8.-10.8.2024   Staré Město Slovácky šachový festival 2 turnaje    
9.8.-17.8.2024   Olomouc MČR seniorů          
10.8.-17.8.2024   Olomouc Olomoucké šachové léto festival        
13.8.-21.8.2024   Záhreb (CRO) ME amatérov          
15.8.-18.8.2024   Kremnica O Kremnický zlatý dukát 7.kôl-60m+30s/ť podujatia.skmodra@gmail.com
15.8.-18.8.2024   Bardejov Turnaj SNP          
15.8.-20.8.2024   Praha (CZE) ME mládeže rapid a blitz          
16.8.-24.8.2024   Staré Město 21.FIDE Open Staré Město 2024 10.kôl-2h/40ť+1h fera@hitech.cz
16.8.-25.8.2024   Jeseník 34.Jeseník open        
19.8.-23.8.2024   Bratislava 52.Memoriál Ondreja Rintela mládež borintel11@gmail  
21.8.-1.9.2024   Praha (CZE) ME mládeže          
24.8.-29.8.2024   Bratislava 11.FIDE Open Dúbravan          
24.8.-1.9.2024   Mali Losinj (CRO) ME amatérov          
30.8.-1.9.2024   Priedhorie 27.Open Považské Podhradie        

9/2024

1.9.2024   Hostomice   24.Posvícenský turnaj blesk      
5.9.2024   Bratislava   Zápas starí proti mladým          
6.9.-9.9.2024   Lesnica   Pohár Gorala          
7.9.2024   Dojč   Dojčland Cup 2024 7.kôl-10m+5s/ť dojclandcup@slovakiachessopen.sk
7.9-15.9.2024   Plzeň   Šachový festival        
10.9.-23.9.2024   Budapešť (HUN)   Šachová olympiáda          
14.9.-22.9.2024   Bratislava   exe:Slovakia Open 2024 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť exe@slovakiachessopen.sk
26.9.-29.9.2024   Modra   MSR dorastenecké družstvá mládež      

10/2024

5.10.-13.10.2024   Vysoké Tatry   Tatranský pohár        
18.10.-29.10.2024   Lignano (ITA)   ME seniorov        
19.10.-27.10.2024   Vrnjacka Banja (SRB)   Európsky pohár klubov        
22.10.-2.11.2024   Florianopolis (BRA)   MS juniorov        
26.10.-28.10.2024   Šumperk   šumPERSKÝ ŠACHový turnaj        

11/2024

2.11.-9.11.2024   Hradec Králové   Open Hradec Králové        
9.11.-16.11.2024   Brno   Open Brno        
                 

12/2024

6.12.-22.12.2024   Skopje (MKD) ME rapid a blitz          
26.12.2024   Pohorelá Štefanský rapid 9.kôl-2x15 minút adamik@pobox.sk    
26.12.-30.12.2024     MS rapid a blitz          

webautor Peter Mego mego@seznam.cz