mego@px.psg.sk
  Propozície turnajov, termíny zaujímavých šachových akcií, výsledky zasielajte na mego@seznam.cz
Archív starších správ po mesiacoch
Termínový kalendár
Linky na chess stránky
Archiv osobností
História otvorení
Šachová história
 
 

2/2024

23.2.2024   Hradec Králové 11.Bleskový turnaj u Vacků blesk jakubsafarik8@gmail.com  
23.2.-25.2.2024   Olomouc Otevřený přebor A64 Grygov 9.kôl-40m+10s/ť biolci@volny.cz    
24.2.-25.2.2024   SR Extraliga 7.a 8.kolo        
24.2.2024   Bratislava GPX O pohár Šachuľka Matového mládež prihlasovací formulár  
26.2.-27.2.2024   Košice Levie srdce 2024 mládež matias@cvckosice.sk  
27.2.-7.3.2024   Praha Prague International Chess festival 2024 festival registration@praguechessfestival.com  
29.2.-2.3.2024   Stropkov Prázdninový FIDE turnaj do ela 1799 sachovyklub.spsk@gmail.com  

3/2024

1.3.2024   Topolčany VC Topolčian v blesku-2.turnaj blesk jozefb8@gmail.com    
1.3.-5.3.2024   Modra Modranský pohár Ľ.Štúra 9.kôl-90m+30s/ť podujatia.skmodra@gmail.com  
2.3.2024   Havířov 16.Memoriál Gustava Eichlera 9.kôl-13m+2s/ť havirov@rapidtour.cz  
2.3.2024   Dobrovice 18.Dobrovický rapid 9.kôl-15m+3s/ť roman.soltys@seznam.cz
2.3.2024   Frýdek-Místek O Frymíkův pohár mládež a.stepanova@chessfm.cz
2.3.2024   Kralupy 5.O pohár K.Halady blesk langipavel@seznam.cz  
2.3.2024   Rychnov n.K. Talent 24 mládež panda.daniel@tiscali.cz  
4.3.-8.3.2024   Bratislava Račiansky superturnaj 5 turnajov huncar.martin@gmail.com  
9.3.2024   Hlohovec 12.Memoriál F.Bišču          
9.3.2024   Myjava GPX Myjava mládež        
9.3.2024   Tomášovce TLM -6.turnaj 2 turnaje        
9.3.-10.3.2024   SR 1.liga 10.a 11.kolo        
9.3.-16.3.2024   Kouty nad Desnou MČR mládeže do 16 let mládež        
12.3.2024   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
15.3.2024   Vranov nad Topľou Žiacka šachová liga Vranova mládež chytram@gmail.com    
16.3.2024   Nitra Zobor Cup-6.turnaj mládež nrsa@nrsa.sk  
16.3.2024   Humenné Reinter Grand Prix-5.turnaj mládež prihlasovací formulár    
16.3.2024   Brno Tretia sobota 9.kôl-12m+5s/ť mhurta@volny.cz  
16.3.2024   Praha 90.Porg open mládež sach.porg@gmail.com  
16.3.2024   Petřvald 10.Open Petřvald 2024 9.kôl-13m+2s/ť sachyturnaj@email.cz
20.3.2024   Bratislava Turnaj začiatočníkov mládež borintel11@gmail.com
21.3.-24.3.2024   Lesnica Pieniny chess tornament 2024 7.kôl-60m+30s/ť prihlasovací formulár  
21.3.2024   Brno O krále a královnu BBéčka 4/5 mládež bednarik@chess.cz  
22.3.2024   Bratislava Chess night v UniK klube 7.kôl-10m+2s/ť huncar.martin@gmail.com  
23.3.2024   Košice Košická žíacká liga-5.turnaj mládež jurcisin.imrich2@atk.sk    
23.3.2024   L.Mikuláš Talent-6.turnaj mládež pekar@chess.sk  
23.3.-5.4.2024   Izrael ME jednotlivcov          
28.3.-31.3.2024   Staré Město Slavia Kroměříž a Staré Město open 2 turnaje sksmopen@seznam.cz    
28.3.-1.4.2024   Frýdek-Místek Turnaj šachových nádějí 4 turnaje a.stepanova@chessfm.cz  
28.3.-31.3.2024   Tábor O pohár mistra Jana 4 turnaje Prihlasovací formulár  
28.3.-3.4.2024   Lanta (THA) 3.Lanta open (Czech tour special) 7.kôl-1,5h+30s/ťah ave-kontakt@outlook.cz  
29.3.-31.3.2024   Olomouc 26.Turnaj přátelství 3 turnaje biolci@volny.cz      
30.3.2024   Pohorelá Veľkonočný turnaj 9.kôl-2x15 minút adamik@pobox.sk    

4/2024

2.4.-25.4.2024   Toronto (CAN) Turnaj kandidátov          
5.4.2024   Topolčany VC Topolčian v blesku-3.turnaj blesk jozefb8@gmail.com    
5.4.-12.4.2024   L.Mikuláš MSR mládeže mládež msrsachm@gmail.com
6.4.2024   Bratislava Avion Chess Challenge mládež sachovaakademia@gmail.com
6.4.2024   Šenov 25.Open rapid šach Šenov 9.kôl-13m+2s/ť czk.ptr@seznam.cz  
6.4.-8.4.2024   Turnov Extraliga 9, 10.a 11.kolo        
9.4.2024   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
12.4.2024   Vranov nad Topľou Žiacka šachová liga Vranova mládež chytram@gmail.com    
13.4.2024   Humenné Reinter Grand Prix-6.turnaj mládež formulár    
13.4.2024   Malacky 15.Detský turnaj mládež chabadatomas@azet.sk    
20.4.2024   Považská Bystrica Jarný mládežnícky turnaj mládež bielikp@px.psg.sk
20.4.2024   Osuské O pohár starostu          
20.4.2024   Bohuslavice Rapid turnaj      
20.4.-1.5.2024   Rhodos (GRE) ME žien          
21.4.2024   Hošťálková 15.Memoriál Jana Kováře          
22.4.-28.4.2024   Bratislava 43.Open Slovan 7.kôl-90m+30s/ť munklubo@gmail.com  
24.4.2024   Brno Tretia sobota 9.kôl-12m+5s/ť mhurta@volny.cz  
26.4.-28.4.2024   Liptovské Sliače Fide Open 8.kôl-60m+30s/ť mr.dvorskysro@gmail.com  
27.4.2024   Praha 91.Porg open mládež sach.porg@gmail.com  
27.4.2024   Brezová p.Bradlom O pohár Bradla mládež        
27.4.-5.5.2024   Ostrava Ostravský koník festival marek@ostravskykonik.cz  

5/2024

1.3.2024   Topolčany VC Topolčian v blesku-4.turnaj blesk jozefb8@gmail.com    
4.5.2024   Chlumec u Ústí n/L. Rapid          
4.5.2024   Náměšť na Hané 26.Memoriál L.Zbořila          
4.5.2024   Hlinsko O pohár města          
3.5.-5.5.2024   SR Extraliga 9., 10 a 11.kolo        
6.5.-16.5.2024   Brežice (SLO) ME družstiev seniorov          
7.5.-12.5.2024   Dalovice 21.O pohár starosty obce 8.kôl-90m+30s/ť vera.lorencova@volny.cz  
7.5.-12.5.2024   Hluk MČR amatérov open 9.kôl-60m+30s/ť Formulár  
8.5.2024   Hluk MČR amatérov rapid 9.kôl-10m+5s/ť Formulár  
11.5.2024   Hluk MČR amatérov blesk 13.kôl-3m+2s/ť Formulár  
11.5.2024   Humenné Reinter Grand Prix-7.turnaj mládež formulár    
14.5.2024   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
16.5.2024   Brno O krále a královnu BBéčka 5/5 mládež bednarik@chess.cz  
18.5.2024   Bratislava Memoriál MUDr. T.Nemca        
18.5.2024   Pov.Podhradie O cenu RŠA Považie do 25 rokov        
18.5.2024   Gbely Rapid Gbely          
18.5.2024   Skalička 20.Memoriál J.Vozáka          
18.5.2024   Brno Tretia sobota 9.kôl-12m+5s/ť mhurta@volny.cz  
18.5.2024   Praha 92.Porg open mládež sach.porg@gmail.com  
25.5.2024   Lysá pod Makytou Turnaj GPX mládež        
25.5.2024   Prostějov Memoriál V.Zvoníčka          
25.5.-2.6.2024   Vysoké Tatry MSR Seniorov        
30.5.-8.6.2024   Limerick (IRL) ME škôl          

6/2024

1.6.2024   Modra 28.Memoriál Dr.J.Federiča        
1.6.-14.6.2024   Delhi (IND) MS juniorov          
2.6.2024   Modra 3.Javes Cup družstvá      
7.6.-9.6.2024   Humenné Open Reinter 2024 7.kôl-60m+30s/ť Prihlasovací formulár
8.6.2024   Osuské O pohár starostu obce          
8.6.2024   Mosty u Jablunkova Rapid          
8.6.2024   Vlčnov 1.Turnaj v bleskovom šachu blesk sachy.vlcnov@seznam.cz    
11.6.2024   Brno Druhé úterý mládež mhurta@volny.cz  
15.6.2024   Bratislava 4.Dámsky šachový turnaj          
15.6.2024   Brno Tretia sobota 9.kôl-12m+5s/ť mhurta@volny.cz  
15.6.2024   Kersko 8.Kersko 2024   david@sachy-kersko.cz  
15.6.-18.6.2024   Liptovský Ján LJ Slovakia Chess Open 8.kôl-60m+30s/ť      
15.6.-23.6.2024   Teplice 17.Open Teplice 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť tepliceopen@seznam.cz
20.6.-28.6.2024   Rhodes (GRE) ME juniorských družstiev          
22.6.-30.6.2024   Znojmo Znojemská rotunda 4 turnaje    
22.6.-3.7.2024   Batumi (GEO) World Cup U8, U10, U12          
25.6.-29.6.2024   Prostějov O pohár primátora města 9.kôl-90m/40ť+30m+30s/ť alda1900@seznam.cz  
29.6.-30.6.2024   Terchová 8.Terchová closed      
29.6.-6.7.2024   Říčany 22.Pohár města Říčany 3 turnaje open@sachyricany.cz    
30.6.-13.7.2024   Jerusalem (ISR) ME jednotlivcov          

7/2024

1.7.-12.7.2024   Krakow (POL) MS seniorov          
9.7.-17.7.2024   Piešťany Slovakia Chess Open          
11.7.-18.7.2024   Thessaloniki (GRE) ME družstiev juniorov          
20.7.-29.7.2024   Kľačno 23.šachový tábor Koník mládež rohacek.miroslav@gmail.com
29.7.-2.8.2024   Bratislava Bratislavské šachové leto 6 turnajov    

8/2024

4.8.-10.8.2024   Staré Město Slovácky šachový festival 2 turnaje    
13.8.-21.8.2024   Záhreb (CRO) ME amatérov          
15.8.-18.8.2024   Kremnica O Kremnický zlatý dukát        
15.8.-18.8.2024   Bardejov Turnaj SNP          
15.8.-20.8.2024   Praha (CZE) ME mládeže rapid a blitz          
16.8.-24.8.2024   Staré Město 21.FIDE Open Staré Město 2024 10.kôl-2h/40ť+1h fera@hitech.cz
16.8.-25.8.2024   Jeseník 34.Jeseník open        
21.8.-1.9.2024   Praha (CZE) ME mládeže          
24.8.-29.8.2024   Bratislava 11.FIDE Open Dúbravan          
24.8.-1.9.2024   Mali Losinj (CRO) ME amatérov          
30.8.-1.9.2024   Priedhorie 27.Open Považské Podhradie        

9/2024

7.9.2024   Dojč   Dojčland Cup 2024        
10.9.-23.9.2024   Budapešť (HUN)   Šachová olympiáda        
14.9.-22.9.2024   Bratislava   exe:Slovakia Open 2024        
26.9.-29.9.2024   Modra   MSR dorastenecké družstvá mládež    

10/2024

5.10.-13.10.2024   Vysoké Tatry   Tatranský pohár        
18.10.-29.10.2024   Lignano (ITA)   ME seniorov        
19.10.-27.10.2024   Vrnjacka Banja (SRB)   Európsky pohár klubov        
22.10.-2.11.2024   Florianopolis (BRA)   MS juniorov        

11/2024

                 
                 
                 

12/2024

6.12.-22.12.2024   Skopje (MKD) ME rapid a blitz          
26.12.-30.12.2024     MS rapid a blitz          
                 

webautor Peter Mego mego@seznam.cz